اخباراخبار مابهزيستي اينجاست!

دکتر محمد علی کوزه گر قائم مقام و معاون مشارکت های مردمی بهزیستی کشور به همراه دکتر فرهاد اقطار رييس دبير خانه مشارکتهاي مردمي سازمان، صبح روز دوشنبه 17 مهر ماه با  حضور در دفتر مرکزي موسسه نيکوکاري رعد الغدير، ميهمان توانيابان و مسئولين اين موسسه شدند.
در اين بازديد که به دعوت روابط عمومي موسسه نيکوکاري رعد الغدير صورت يافت ،طي بازديد و نشست صميمانه اي که حدود 3 ساعت به طول انجاميد، ميهمانان ضمن آشنايي با فعاليتها و دستاوردهاي اين مرکز، از کلاسها، کارگاه هاي اشتغال و فعاليتهاي واحد درمان و  توانبخشي رعد الغدير بازديد نمودند.


در طول مدت بازديد ، قائم مقام سازمان بهزيستي کشور به صورت مستقيم در کنار توانيابان حضور يافتند و با آنها به گفتگو نشستند، و ضمن ارزيابي نظرات توانيابان از کمّ و کيف فعاليتهاي جاري رعد الغدير در زمينه کارآفريني،  از ساير مسائل و مشکلاتشان جويا شدند.
دکتر محمد علي کوزه گر پس از بازديد ،در طي نشست خطاب به مديران اين موسسه گفت:. کار شما بسيار ارزشمند است . بهزيستي اينجاست و ما بايد نگاه سازمان را به صورت تقويت شده تري به سمت و سوي فعاليتهايي مانند  خدمات رعد الغدير هدايت کنيم .
ايشان از همکاريهاي مشترک سازمان بهزيستي با براي تعاملات فيمابين با رعد الغدير با آغوش استقبال کردند و گفتند:  ما در سازمان بهزيستي کشور با تمام بضاعت و پتانسيلهاي منطبق  براي حمايت از برنامه هاي اين موسسه در حوزه آموزش،درمان و کارآفريني گام خواهيم برداشت.
عليرضا آتشک- قائم مقام و مدير موسسه نيکوکاري رعد الغدير- به شرح تکميلتري از خدمات اين موسسه به ميهمانان پرداخت وگفت : رعد الغدير در مدت 16 سال از آغاز فعاليت خود تاکنون موفق به توانمندسازي حرفه اي،روحي و اجتماعي بيش از 2500 نفر از توانيابان مناطق مرکز،شرق،جنوب و جنوبغرب تهران و شهرستانهاي اطراف شده است.
 با توجه به رويکرد اصلي اين موسسه در حل يکي از بزرگترين مشکلات معلولين، از 10 سال قبل، با تدبير هيات مديره اين مرکز ، سرفصل کار آفريني و اشتغال به يکي از ارکان اصلي اين موسسه در حوزه  توانمندسازي توانيان اضافه شد.
در حال حاضر 700 نفر از  توانيابان اين موسسه در حوزه هاي اپراتوري مراکز پيام، کارگاه هاي دوخت البسه کار ،عرضه صبحانه سالم ،صنايع دستي و هنري و کاريابي در داخل و خارج از موسسه جذب بازار کار شده اند .
آتشک به ارائه خدمات اين موسسه که به صورت کاملا رايگان به توانيابان ارائه ميشود نيز اشاره کرد و گفت : اين مرکز پيشرو در ارائه خدمات آموزش فني و حرفه اي ،توانبخشي ،درمان و دندانپزشکي به معلولين جسمي حرکتي غير ذهني از بدو تولد تا 40 سالگي مي باشد.
 وي همچنين از توجه اعضاي هيات مديره اين موسسه به توسعه خدمات در مناطق محروم  و کم برخوردار کشور نيز خبر داد و گفت : به منظور خدمت رساني شايسته به به توانيابان در استانهاي محروم، تجهيز و راه اندازي مراکز مشابه رعد الغدير در دستور کار اين موسسه قرار گرفته است و تا کنون مراکز مشابه اين موسسه در شهرهاي بوشهر،بندرعباس،زاهدان،شيراز،کاشان،اصفهان،گيلان،پاکدشت،اليگودرز،ري و...  داير شده است  .
دکتر فرهاد اقطار رييس دبير خانه مشارکتهاي مردمي سازمان بهزيستي نيز  افزود : ظرفيتهاي ايجاد شده در حوزه کارآفريني در اين موسسه بسيار جذاب و قابل تحسين است. اينکه اين موسسه بدون دريافت حمايتهاي دولتي تا اين حد در زمينه حل مسئله اشتغال توانيابان فعاليتهاي ارزشمندي مي نمايد بايد درجاي مناسبي به نمايش گذاشته شود .
ما در سازمان بهزيستي کشور تلاش خواهيم نمود تا با اشتراک پتانسيلهاي مردمي با توانمنديهاي عزيزان توانياب، نمايش بهتري از توانمنديهاي معلولين در حوزه اشتغال را به نمايش در آوريم .
در اين جلسه به سر فصلهاي مشترکي در زمينه همکاري نيز اشاره شد و قرار شد تا در جلسات بعدي طرح ها به صورت جدي تر تا مرحله اجرا پيگيري شود .
 اين نشست با صرف ناهار و عکس يادگاري به اتمام رسيد و در انتها هدايايي ساخته شده توسط توانيابان، به رسم يادگاري به ميهمانان هديه شد .

نام :
 
ایمیل :
متن نظر :