اولین مرکزتوانبخشی رایگان برای معلولان جسمی حرکتی در یافت آباد آغاز بکار نمود

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

با هدف پیشگیری، درمان و ارتقای بهبود کیفی و کمی زندگی معلولان، مرکز ارائه خدمات توانبخشی کودکان توانیاب در جنوبغرب تهران راه اندازی شد.
معصومه فراهانی مدیر روابط عمومی رعدالغدیر گفت: مقارن با ۱۵ دیماه سال جاری؛ تنها مرکز تخصصی ارائه خدمات توانبخشی رایگان معلولان (از بدو تولد تا ۴۰ سالگی) ،به همت موسسه نیکوکاری رعدالغدیر راه اندازی شد .
وی افزود: با توجه با آمار بالای مراجعین دارای کودک توانیاب و تقاضای برخورداری از خدمات توانبخشی این موسسه برای فرزندانشان ؛پس ازارزیابی و بررسیهای صورت یافته، با نظر مثبت اعضای هیات مدیره رعد الغدیر ؛طرح پروژه احداث کلینیک توانبخشی کودک توانیاب در دستور کار قرار گرفت .
پس از گذشت سه ماه از تصویب طرح بامشارکت خیرین و بدون هیچگونه حمایت دولتی ، کلینیک توانبخشی رعد الغدیر با واحدهایی مشتمل بر کاردرمانی ؛گفتاردرمانی ؛ فیزیوتراپی، درمان و نمازخانه در محل موسسه تجهیز و راه اندازی شد.
ایشان با بیان اینکه هزینه های این طرح با مشارکت نیکوکاران تامین شده است گفت : هزینه های احداث پروژه مرکز توانبخشی با مشارکت سبز حامیانی چون بانک قرض الحسنه رسالت ،و جمعی از خیرینی که تمایلی برای ذکر نامشان نداشتند به بهره برداری رسید .
ایشان درادامه با تشکر از شهرداری تهران برای ارائه مجوز احداث این کلینیک و همچنین کلیه حامیان مالی این طرح گفت : کلینیک توانبخشی رعد الغدیر در حال حاضر با ۴ نفر از متخصصان حوزه توانبخشی در زمینه های کاردرمانی ،گفتار درمانی ،فیزیوتراپی کار خود را آغاز نموده و همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ مشغول به فعالیت می باشد.
وی در ادامه با تکمیل صحبتهای خود از فعالیتهای اجرایی این کلینیک؛ به نیاز مالی برای تامین تجهیزات تخصصی هم اشاره کرد و گفت :در حال حاضرامکانات عمومی برای ارائه خدمات فراهم شده و توانیابان از خدمات بهره مند می باشند ولی کماکان نیازبرای تامین تجهیزات تخصصی تر نیاز به تامین مبلغی معادل ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد که امیدواریم با مشارکت نیکوکاران این مهم هم رفع شود.
وی در خاتمه به حضور داوطلبانه جمعی از پزشکان نیکوکار به منظور حمایت از درمان و سلامت توانیابان هم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر جمعی از پزشکان فوق تخصص درزمینه (عمومی ،گوش و حلق و بینی ،عفونی ، قلب و دندانپزشکی )به منظور معالجه رایگان توانیابان طبق برنامه ای منظم در محل موسسه حضور دارند .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب