دیدار صمیمانه احمد میرزاخانی با جمعی از افراد دارای معلولیت در موسسه رعد الغدیر

احمد میرزاخانی، موسس و مدیرعامل وقت مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد با حضور در موسسه رعد الغدیر با جمعی از افراد دارای معلولیت دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نیکوکاری رعد الغدیر، احمد میرزاخانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در موسسه، عنوان کرد:  40 سال پیش با آقای علی سلطان زاده، رئیس هیئت مدیره رعد الغدیر به این موضوع اندیشیدیم که چه خدمتی می توان برای هموطنان انجام داد، پس از کلی تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیدیم که بهترین کار، آموزش به افراد دارای معلولیت است.

وی ادامه داد: یکی از ملاک های سنجش پیشرفت جامعه، آموزش است که قرآن نیز بر آن تاکید بسیاری داشته؛ بنابراین آموزش های فنی و حرفه ای بهترین گزینه برای توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای افراد دارای معلولیت بود.

میرزاخانی با اشاره به اشتغال افراد دارای معلولیت در پست های مهم بخش های دولتی و خصوصی گفت: امروزه بسیاری از افراد دارای معلولیت، دارای شغل های مهم در جامعه هستند و من به این افراد افتخار می کنم.

وی از افراد دارای معلولیت درخواست کرد تا آموزش را جدی گرفته و به نحوه احسن آن را یاد بگیرند.

وی ابراز خرسندی کرد: بسیار ارزشمند است که افراد معلول با حقوق خود آشنا بوده و آن را مطالبه می کنند.

احمد میرزاخانی پدر مرحوم مریم میرزاخانی «برنده جایزه فیلدز» تاکید کرد: افراد معلول، از لحاظ ذهنی بسیار فعال و باهوش هستند؛ به طور مثال افراد نابینا که از قدرت شنوایی و لامسه بالاتری برخوردارند.

میرزاخانی اظهار کرد: بسیاری از افراد دارای معلولیت در دنیا به جایگاه بالایی از علم دست پیدا کرده اند.  وی به افراد دارای معلولیت توصیه کرد که خود را دست کم نگیرند.

وی در پایان به صورت چهره به چهره با توانیابان دیدار و ضمن گفت و گوی کوتاه با آنها؛ برایشان آرزوی موفقیت کرد.

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر در دماوند افتتاح شد

موسسه رعد محسنین دماوند پایا (بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر) با حضور اعضای هیئت مدیره رعد الغدیر، جمعی از مدیران موسسات مردم نهاد کشور، مدیران دولتی شهرستان دماوند، اعضای هیئت امنا و بانوان نیکوکار مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و همچنین جمعی از خیرین تهرانی و دماوندی در روز پنج شنبه ۲۴ خرداد ماه به طور رسمی افتتاح شد.

مطالعه خبر