آغاز مجدد فعالیت ها در رعدالغدیر

به گزارش روابط عمومی رعدالغدیر: فعالیتهای آموزشی، درمانی و توانبخشی  رعد الغدیر که با شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال ۹۸ به حالت تعطیل درآمده بود، مجدد از سر گرفته شد.

معصومه فراهانی مدیر روابط عمومی رعد الغدیر با ارائه توضیحات بیشتر افزود: فعالیتهای موسسه با رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی و دستور العملهای اجرایی از سوی مراجع نظارتی از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری از سر گرفته شد. در حال حاضر کلیه بخشهای این موسسه بر اساس بخشنامه سازمان بهزیستی با ظرفیت ۵۰ درصدی فعال می باشد .

به منظور پیشگیری از شیوع بیماری، اقدامات کنترلی مانند: تب سنجی روزانه از کلیه مراجعین، الزام به استفاده ازماسک و دستکش، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضدعفونی روزانه فضای موسسه از جمله اقداماتی است که در حال اجرا است.

توصیه به رعایت بهداشت فردی، توزیع ماسک ، دستکش، محلول ضدعفونی کننده سطوح و ژل های ضدعفونی کننده دست و مواد شوینده به صورت رایگان در بین افراد دارای معلولیت و پرسنل و مربیان نیز از جمله اقدامات حمایتی است که انجام می پذیرد.

در حال حاضر فعالیت بخش آموزش با فعالیت سه کارگاه آموزشی و در دوشیفت کاری به صورت هر روزه، با ظرفیت حداکثر ۷ نفر در هر کلاس فعال می باشند.

بخش توانبخشی با پذیرش یک نفر در هر تایم ۴۵ دقیقه ای همه روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ دایر می باشد و خدمات بخش دندانپزشکی نیز با اولویت قراردادن مراجعین بر اساس شاخص های درمانی در حال ارائه سرویسهای مورد نیاز به بیماران می باشد .

وی در خصوص فعالیت کلینیک کاردرمانی و گفتار درمانی اطفال نیز افزود : با توجه به حساسیتهای موجود در بخش کودک و پروسه درمانی تنگاتنگ درمانگر با کودکان ،به منظور حفظ سلامت اطفال ، تا اطلاع ثانوی خدمات این بخش غیر فعال خواهد بود و تلاش میگردد  تا در سطحی قابل اجرا ، این خدمات به صورت مجازی و از طریق فیلم و تصاویر، تمرینات به صورت کار درمنزل از طریق والدین در ارتباط با فرزندان دنبال شود.

 

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر در دماوند افتتاح شد

موسسه رعد محسنین دماوند پایا (بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر) با حضور اعضای هیئت مدیره رعد الغدیر، جمعی از مدیران موسسات مردم نهاد کشور، مدیران دولتی شهرستان دماوند، اعضای هیئت امنا و بانوان نیکوکار مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و همچنین جمعی از خیرین تهرانی و دماوندی در روز پنج شنبه ۲۴ خرداد ماه به طور رسمی افتتاح شد.

مطالعه خبر