اختتامیه نخستین دوره رویداد حرکت با برکت برگزار شد

آیین اختتامیه نخستین دوره رویداد “حرکت با برکت” به منظور حمایت از طرح‌های خلاقانه اشتغالزایی برای افراد دارای معلولیت برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومی،آیین اختتامیه نخستین رویداد “حرکت با برکت” سه‌شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، رئیس سازمان بهزیستی کل کشور، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران بنیاد برکت و بنیاد ۱۵ خرداد در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.در ابتدای مراسم علیرضا آتشک مدیر عامل موسسه رعدالغدیر و دبیر اجرایی نخستین دوره رویداد حرکت با برکت گزارشی از مراحل انتخاب و داوری این رویداد ارائه کرد.

آتشک افزود:هیات داوران اولین رویداد “حرکت با برکت” در چهار مرحله آثار رسیده به دبیرخانه را بررسی کردند؛ در نهایت ۱۰ طرح برگزیده و برتر شدند؛ بیشترین طرح‌ها مربوط به احداث کارگاه اشتغالزایی و استارتاپی بوده و ۱۳۷ طرح هم مربوط به اشتغال ویژه معلولین است.

سپس سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم اظهار داشت: بنیاد برکت همواره به دنبال اشتغال و کارآفرینی معلولین و توان‌یابان است؛ بنیاد برکت با سرمایه ۲۱۰۰ میلیارد تومانی و در قالب ۲۲ هزار طرح، تاکنون برای بیش از ۳۱ هزار نفر از معلولین و توان‌یابان و زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست شغل مستقیم ایجاد کرده است.

عارف نوروزی افزود: این اقدامات در قالب طرح‌های خرد، دانش‌بنیان و فناورانه صورت گرفته است. ازاین تعداد ۴۶۰۰ طرح اشتغالزایی هم با مشارکت سازمان بهزیستی و با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومانی انجام شده و از طریق تسهیلگران بنیاد برکت به سرانجام رسیده است.

رئیس سازمان بهزیستی هم در این مراسم گفت: فرهنگ انقلابی باعث اتصال دو نهاد انقلابی و دولتی ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان بهزیستی شده که در زمینه تسهیلگری و اشتغالزایی کارهای بسیار خوبی در قالب تبصره ۱۸ با یکدیگر داشته و امیدوارم ادامه پیدا کند.

 علی‌محمد قادری افزود: تسهیلگری ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا افتخار بالایی است که موجب جلب رحمت الهی میشود و جادارد بابت اهتمام دکتر نوروزی و مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت به این امر به ویژه در مناطق محروم کشور، قدردانی و سپاسگزاری کنم.

رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت هم در این مراسم گفت: این بنیاد بر اساس تفکر محرومیت‌زدایی از مناطق محروم و روستاها شکل گرفت؛

محمود عسگری‌آزاد افزود: بنیاد برکت امروز در ۱۴ هزار روستا و شهر و استان بدون اینکه ساختار اداری و دفتری داشته باشد حضور دارد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر ۲۶۰ هزار طرح اشتغالزایی را ایجاد کردیم که به طور متوسط در هر طرح ۳ نفر مشغول به کار شدند؛ بیش از ۶۰ هزار معتمد محلی برای فعالیت‌های اشتغالزایی و عمرانی به بنیاد برکت در سراسر کشور کمک می‌کنند ضمن اینکه ۹۵۰ تسهیلگر محلی هم داریم.

گفتنی است موسسه نیکوکاری رعد الغدیر به عنوان تیم اجرایی این رویداد با بنیاد برکت و سازمان بهزیستی کل کشور به منظور حمایت از طرح ها و ایده های کارآفرینی افراد دارای معلولیت نقش بسزایی داشته است.

در پایان این مراسم به ۱۰ طرح برگزیده رویداد حرکت با برکت جوایزی اهدا شد و از طراحان این آثار تقدیر به عمل آمد.

 

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب