اشتغال ۱۰ زن معلول و سرپرست خانوار در طرح یک تیر و دو نشان

[vc_row][vc_column][vc_column_text]مدیر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر در گفت‌و گو با آنا خبر داد

اشتغال ۱۰ زن معلول و سرپرست خانوار در طرح «یک تیر و دو نشان»

مدیر موسسه نیکوکاری رعدالغدیر از اجرای طرح «یک تیر و دو نشان» در ۲۵ ایستگاه مترو تهران خبر داد و گفت: در این طرح ۱۰ تن از زنان معلول و سرپرست خانوار مشغول به کار شدند.

علیرضا آتشک در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، از اجرای طرح یک تیر و دو نشان در ایستگاه‌های مترو تهران خبر داد و افزود: طرح یک تیر و دو نشان تا پایان ماه‌ مبارک رمضان در ۲۵ ایستگاه مترو تهران از سوی مدیر موسسه نیکوکاری رعدالغدیر و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو با هدف حمایت از اشتغال معلولان و ترویج فرهنگ نذر برگزار می‌شود. وی افزود: مردم می‌توانند با مراجعه به ایستگاه‌هایی که در آنها کانتینرهای یک تیر و دو نشان مستقر شده است، نذورات خود را سفارش دهند و این بسته‌های تهیه شده با نیت فرد بانی بین مردم در مترو توزیع می‌شود که مردم می‌توانند افطاری‌های ساده و سالم شامل نان و پنیر و سبزی و خرما به مبلغ ۲ هزار تومان دریافت کنند.

مدیر موسسه نیکوکاری رعدالغدیر ادامه داد: بسته‌های افطاری در کارگاه‌های تولیدی حمایتی موسسه رعد الغدیر تهیه می‌شود که البته این کارگاه‌ها در طول سال نیز برای معلولان اشتغال ایجاد می‌کند.

آتشک یادآور شد: تقریبا ۲۵ کانتر در ایستگاه‌های مترو تهران مستقر شده است که در این طرح ۲۵ نفر فروشنده معلول، ۵ نفر در کارگاه‌های تولیدی از زنان سرپرست خانوار و ۱۰ نفر نیز در سیستم توزیع استخدام شدند. از بین ۴۰ شاغل در این طرح ۱۰ زن شاغل هستند که ۵ تن معلول و ۵ تن دیگر نیز از بین زن سرپرست خانوار انتخاب شده‌اند.

وی گفت: طرح یک تیر و دو نشان تا پایان ماه مبارک رمضان در ایستگاه‌های مترو تهران برگزار می‌شود. البته در تمام طول سال قابل اجراست و حتی پس از ماه مبارک نیز در قالب طرح صبحانه سالم به مردم صبحانه ارائه می‌کند به طوری که معلولان از ساعت ۶ تا ۹ صبح در ایستگاه‌ها به مردم صبحانه می‌فروشند و از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر نیز در قالب تغذیه سالم به مردم میوه‌های تازه فصل را می‌فروشند.

مدیر موسسه نیکوکاری رعدالغدیر در مورد بیمه و حقوق این معلولان نیز گفت: همه معلولان شاغل در این طرح نیز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند و سازمان بهزیستی نیز ۲۳ درصد بیمه کارفرما را به ما پرداخت می‌کند هم اکنون نیز روند اداری خود را طی می‌کنند.

آتشک یادآور شد: سایر معلولان علاقمند به اشتغال در طرح‌های موسسه رعد الغدیر می‌توانند با مراجعه به این موسسه ثبت نام کنند زیرا پس از ماه مبارک رمضان موسسه نیکوکاری رعد الغدیر با همکاری سازمان بهزیستی ساختمانی را در منطقه شرق تهران با عنوان مرکز ۱۷ شهریور در اختیار خواهد گرفت که در این مرکز به ۳۲ نفر معلول برای طرح بسته بندی نان، طرح چاپ و تبلیغات و تولید کارگاه خیاطی نیازمند است.
منبع : خبرگزاری آنا
چهارشنبه ۳تیرماه ۱۳۹۴:ساعت ۱۴:۴۸ :کد خبر ۳۷۵۶۳

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_column_text]

با اهدای لوحی صورت گرفت ؛ تقدیر ۶۰ معلول از حمایت های مدیرعام ل شرکت بهره برداری مترو تهران به پاس حمایتهای مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و معاونت فرهنگی و اجتماعی از برگزاری بازارچه خیریه، ۶۰ معلول با امضای لوحی از دکتر نایبی تقدیر و تشکر کردند.
به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، محسن نایبی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، در جمع خیرین، مدیران و مسئولین موسسات خیریه با بیان اینکه تقدیر از جانب شما برای ما جای افتخار است و کاش این اتفاق نمی افتاد چرا که این اقدامات در راه خدا انجام شده است و اجر آن نیز با خداوند است، گفت: :در تلاشیم تا با زوایای پنهان خدمت رسانی این موسسات خیریه بیشتر آشنا شویم و بتوانیم برای تسهیل و خدمت رسانی به این عزیزان گامهای بیشتر و موثرتری برداریم.
وی در ادامه افزود: کسانی که جایگاه خاصی در این عالم دارند رمز موفقیت آنان در خدمت رسانی به مردم است.
نایبی به موضوع مهم اشتغال زایی و حضور فعال و امید بخش معلولین در جامعه اشاره کرد و گفت: این فعالیت ها می تواند فتح بابی باشد برای حضور بیشتر معلولین در جامعه و موفقیت اقدامات صورت گرفته در این مدت هم از برکات ماه مبارک رمضان است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران تصریح کرد: نگاه به معلولین عزیز از سوی مردم، زمانی تغییر پیدا می کند که آنها در جامعه به صورت فعال حضور داشته باشند و خدمات و دستاوردهای خود را در معرض دید قرار دهند، در این شرایط است که ارتباط معناداری بین مردم و معلولین برقرار می شود.
وی خاطرنشان کرد: خداوند را شاکریم که خدمتی در این راه انجام شده است و امیدواریم که این سازه آهنی به یک پاتوق اجتماعی و فرهنگی تبدیل شود تا منشاء خیری برای همه اقشار جامعه باشد.
در ادامه این جلسه علیرضا آتشک مدیراجرایی مؤسسه نیکوکاری رعدالغدیر از مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران به خاطر حمایت ها و پشتیبانی های که تاکنون از این موسسات انجام داده است، تقدیر و تشکر کرد.
وی در خصوص طرح هایی که با همکاری مشترک مترو و این موسسات خیریه انجام شده است گفت: طرح صبحانه ساده ابتدا از سه ایستگاه صادقیه، امام خمینی(ره) و بهشتی آغاز شد و صبحانه ساده برای مسافران مترو که توسط معلولین در محیطی کاملا بهداشتی تهیه می شود، در این سه ایستگاه توزیع شد
وی ادامه داد: همچنین طرح یک تیر و دونشان که در ایام ماه مبارک رمضان و با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران به اجرا درآمده است طرح افطاری رایگان است که روزانه در ۲۴ ایستگاه مترو توزیع می شود.
آتشک به استقبال خوب مردم از طرح یک تیر و دونشان اشاره کرد و افزود: در این طرح مردم در غالب نذورات هزینه ۱۰ هزار بسته افطاری را تقبل کردند که ارزش آن بیش از ۲۰۰ میلیون ریال بوده است.
مدیراجرایی مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر با بیان اینکه نگاه مردم به معلولین تفاوت کرده است، گفت: تا قبل از حضور فعال معلولین در سطح جامعه نگاه مردم به این عزیزان ترحم آمیز بود اما هم اکنون این دید تغییر پیدا کرده چرا که معلولین با حضور در جامعه و فعالیت دوشادوش با سایر مردم توانمندیهای خود را به رخ همگان کشیده اند.
گفتی است در پایان این جلسه، لوح امضا شده توسط ۶۰ معلول به دکتر نایبی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اهدا شد. همچنین در لوحی دیگر مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از پشتیبانی های محمد صائبی معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران از معلولان و موسسات خیریه تقدیر کرد.
لازم به ذکراست در حاشیه این جلسه تولیدات معلولین که تماما توسط دست با کفایت این عزیزان انجام شده در معرض دید مدیرعامل و سایر حاضرین در جلسه قرار گرفت.
منبع: سایت مترو
یکشنبه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۴

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

میز خدمت مدیران سامانه جانبازان و معلولان در موسسه رعد الغدیر

نشست صمیمانه مدیران سامانه حمل‌ونقل جانبازان و معلولان با مشترکین و مدیران موسسه نیکوکاری رعد الغدیر به منظور  شناسایی مسائل و بهبود نحوه خدمات‌رسانی ناوگان حمل و نقل به مشترکین در سالن کنفرانس رعد الغدیر برگزار شد.

مطالعه خبر

بیست و پنجمین مرکز رعد الغدیر در چابهار افتتاح خواهد شد

موسسه نیکوکاری رعد الغدیر با هدف دسترس پذیری امکانات توانبخشی و آموزشی در مناطق محروم، توسعه عدالت اجتماعی و توانمندسازی افراد معلول در سراسر کشور، بیست و پنجمین مرکز مشابه خود را در چابهار  راه اندازی کرده است.

مطالعه خبر