افتتاح فاز جدید مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

فاز جدیدساختمان مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر به همت شهرداری منطقه ۱۸ و جمعی از خیرین شهر تهران احداث و به بهره برداری رسید.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۸ ، دکتر وحید نوروزی شهردار منطقه  که برای افتتاح این ساختمان به مؤسسه نیکوکاری رعدالغدیر دعوت شده بود،درباره طرح توسعه این مکان ارزشمند گفت:چند ماه پیش بود که همراه با آقای آتشک،مدیراین موسسه بازدیدی را از بخش های مختلف داشتیم و از نزدیک با شرح فعالیت های این عزیزان در کمک رسانی به افراد معلول و ناتوان جسمی آشنا شدیم. آنها همان جا از شهرداری منطقه اجازه خواستند یک طبقه دیگر به مجموعه افزوده شود تا بتوانند فضای بیشتری برای برگزاری کلاس ها و کارگاه های گوناگون داشته باشند.

شهردارمنطقه ۱۸ افزود: این درخواست به سرعت دردستور کار قرار گرفت و خوشبختانه درمدت زمان کوتاه، فاز جدید این ساختمان نیزبه اتمام رسید تا امروز به صورت رسمی به بهره برداری برسد.با افتتاح این بخش جدید، حدود ۳۲۰متربه فضای آموزشی این مؤسسه نیکوکاری افزوده شده است. ازطرف دیگر،امکان برگزاری کارگاه برای ۱۵ عضو جدید و برپایی کارگاه خیاطی برای ۱۰ نفر از معلولان به راحتی مقدور شده است.

نوروزی  به بحث اشتغال زایی معلولان نابینا در فاز جدید این ساختمان اشاره کرد و اظهار داشت: بخش دیگری از این ساختمان هم به مرکز پاسخگویی تلفنی یکی از شرکت های لبنی اختصاص خواهد یافت تا با این کار بتوانند زمینه اشتغال این عزیزان را نیز فراهم کنند.

شهردار منطقه ۱۸در ادامه افزود:خوشحالیم که با افتتاح بخش جدید این مرکز فرصت جدیدی در اختیار اهالی منطقه ۱۸قرار داده شده است.حالاخیال ۷۰ خانوار که فرزند معلول دارند از بابت تأمین هزینه های توانبخشی و گفتاردرمانی آسوده شده و امور تخصصی آنها در این مرکز به صورت رایگان انجام خواهد شد. اینها همه نشان از همت والای خیرینی است که هزینه های زیادی را صرف این راه کردند و امیدوارم با شادی دل معلولان، دل آنها هم شاد شود.

نوروزی سپس به اقدامات شهرداری منطقه ۱۸ در خصوص ایجاد امکانات جدید برای افراد معلول اشاره کرد و گفت: طرح مناسب سازی بوستان نزدیک موسسه نیکوکاری رعد الغدیر در دستور کار قرار دارد. از سوی دیگر بزرگ ترین و اولین بوستان تخصصی کودکان و نوجوانان در محله خلیج فارس به بهره برداری خواهد رسید. در این بوستان امکان تفریح و بازی افراد معلول و ناتوان جسمی نیز به خوبی وجود دارد.

گفتنی است : در پایان این مراسم، لوح تقدیر و یک اثر هنری از صنایع دستی حاصل تلاش معلولان این موسسه به پاس زحمات شهردار منطقه ۱۸ به وی اهدا شد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

نکاتی درباره نحوه رفتار کردن با افراد دارای معلولیت

معلولیت، محدودیتی در توانایی‌های جسمی یا ذهنی یک فرد است که می‌تواند بر زندگی روزمره او تاثیر بگذارد. با این حال، معلولیت به معنای ناتوانی یا نقص نیست. افراد دارای معلولیت نیز مانند سایر افراد جامعه، دارای حقوق و ارزش‌های انسانی هستند و باید با احترام و کرامت با آنها رفتار شود.

مطالعه خبر