بازدید شهرار تهران از بازارچه خیریه شبکه همیاری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

دکتر قالیباف در جمع خبرنگاران:

رسیدگی به نیازمندان از برنامه های جدی شهرداری تهران است.

شهردار تهران عصر امروز در حاشیه بازدید از بازارچه خیریه شبکه همیاری که در محل زیرگذر چهار راه ولی عصر (عج) تهران در حال برگزاری است، طی سخنانی در جمع خبرنگاران آسیب های اجتماعی را یکی از معضلات شهر تهران عنوان کرد و گفت: یکی از وظایف جدی ما این است که بتوانیم به همه سمن ها و تشکل های مردمی که در بخش های مختلف به صورت داوطلبانه به نیازمندان رسیدگی می کنند، کمک کنیم تا یک هم افزایی به وجود بیاید.

به گزارش خبرنگار سایت، دکتر محمد باقر قالیباف، شهردار تهران عصر امروز در حاشیه بازدید از بازارچه خیریه شبکه همیاری که در محل زیرگذر چهار راه ولی عصر (عج) تهران در حال برگزاری است، طی سخنانی در جمع خبرنگاران آسیب های اجتماعی را یکی از معضلات شهر تهران عنوان کرد و گفت: یکی از وظایف جدی ما این است که بتوانیم به همه سمن ها و تشکل های مردمی که در بخش های مختلف به صورت داوطلبانه به نیازمندان رسیدگی می کنند، کمک کنیم تا یک هم افزایی به وجود بیاید.

وی با تاکید بر ضرورت رسیدگی به فقرا، ایتام و نیازمندان، تصریح کرد: هم اکنون بیش از یک سال و نیم است که به صورت جدی به این بحث می پردازیم و این هماهنگی ها از سال گذشته بسیار بیشتر شد. در نتیجه این اقدامات، برای نخستین بار است که که جمع بیش از ۶۰ موسسه که در این راه فعالیت می کنند را گرد هم آورده و  فضا را در اختیار آن ها گذاشته ایم تا هم به نوعی خودشان را معرفی کنند و هم مردم خرید هایی را از آن ها انجام دهند؛ به اضافه اینکه در این نمایشگاه مردم با این سمن ها آشنا شده و می توانیم این موضوع را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنیم.

شهردار تهران تاکید کرد: مطمئن هستم با برنامه ای که در شهرداری تهران وجود دارد، می توانیم بخشی از این نابسمانی ها مخصوصا در زمینه رسیدگی به نیازمندان، مستمندان، زنان سرپرت خانوار، بحث اعتیاد، کودکان کار، کودکان فرار، کارتن خواب ها و … را سامان دهیم.

دکتر قالیباف با تاکید بر اینکه رسیدگی به این مسایل از وظایف انسانی و اسلامی ما به شمار می رود، تاکید کرد: این اقدام از برنامه های جدی ما در شهرداری تهران است و این نمایشگاه نیز نمونه ای بود که موسسات فعال در این زمینه ارتباط دقیق تری داشته باشند و این فرصت را در اختیار آن ها قرار دهیم.

وی تاکید کرد: البته این اقدامات و مباحثی همچون کارآفرینی، توانمند سازی و استفاده از ظرفیت های مردمی به منظور ایجاد هم افزایی بیشتر را به صورت دائمی، در هر ماه اجرایی می کنیم اما امیدوارم که همکاران من اوج این اقدام را در ماه مبارک رضمان داشته باشند.

شهردار تهران همچنین در پاسخ به سوالی درباره شکل گیری شبکه همیاری تحت حمایت دفتر شهردار تهران، تصریح کرد: مهم ترین وظیفه ما این بوده است که ابتدا این موسسات را کنار هم جمع کنیم تا با هم آشنا شوند و این هم افزایی به وجود بیاید؛ در ادامه مسیر طبیعتا شهرداری نیز ظرفیت هایی را در اختیار دارد که با استفاده از این ظرفیت ها می توانیم این موسسات و سمن ها را به مردم معرفی کرده و مشکلات را حل کنیم.

دکتر قالیباف همچنین درباره تاسیس سامانسراهای جدید در شهر تهران نیز تاکید کرد: هم اکنون بخشی از این کار را انجام داده ایم اما با توجه آشنایی بنده با سابقه این کار، قبول ندارم که اردوگاه هایی درست کنیم، کارتن خواب ها را بگیریم و آن ها را تحت عنوان ماده ۱۶ در جایی نگهداری کنیم.

وی افرود: به هر حال وزارت کشور در این زمینه از ما درخواست کمک کرد و شهرداری نیز دو سامانسرا را به صورت قطعی آماده کرده و دو سامانسرای دیگر را نیز در دست آماده سازی دارد؛ اما بدانید که این روش اساسا روش درست و قطعی نیست.

شهردار تهران در پایان تاکید کرد: در میان همین کارتن خواب ها ما دانشجویان، مترجمان و افراد زیادی را داریم که هر وقت با آن ها صحبت می کنیم، تنها لازم است مقداری به آن ها کمک کنیم تا خودشان را اداره کنند از این رو ما نباید رفتارهایی از جنس برخورد قهر آمیز و سلبی با این افراد داشته باشیم.

بازدید شهردار تهران از بازارچه خیریه شبکه همیاری

دکتر محمد باقر قالیباف عصر امروز با حضور در محل زیر گذر چهار راه ولی عصر (عج) از غرفه های مختلف بازارچه خیریه شبکه همیاری بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، شهردار تهران از بازارچه خیریه شبکه همیاری که با حضور ۶۰ موسسه، تشکل و سازمان های مردم نهاد خیریه در محل زیر گذر چهار راه ولی عصر (عج) در حال برگزاری است بازدید کرد..

دکتر قالیباف در جریان بازدید از غرفه های مختلف حاضر در این بازارچه، با مسئولان موسسات و تشکل های فعال در زمینه کمک به نیازمندان و رسیدگی به آسیب های اجتماعی به گفت و گو پرداخت و با آخرین فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در این زمینه از سوی تشکل های مردمی آشنا شد.

شهردار تهران همچنین در حاشیه این بازدید نسبت به خرید تعدادی از محصولات و کالاهای عرضه شده در غرفه های موسسات خیریه به منظور کمک به نیازمندان، اقدام کرد.

منبع: سایت قالیباف

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

با حضور رئیس هیئت مدیره رعد الغدیر؛
بیست و ششمین مرکز مشابه رعد الغدیر در چابهار به طور رسمی افتتاح شد

بیست و ششمین مرکز رعد الغدیر ( آوای روشنایی چابهار) با حضور علی سلطان زاده رئیس هیئت مدیره، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان، رئیس سازمان بهزیستی، مدیران شهری و اعضای شورای شهر، مدیران مناطق آزاد و جمعی از خیرین روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه به طور رسمی افتتاح شد.

مطالعه خبر