بازدید معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی از موسسه نیکوکاری رعدالغدیر

معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از توانمندیهای هنری توانیابان جسمی حرکتی در موسسه نیکوکاری رعد الغدیر بازدید کرد.
دربازدیدی که صبح روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری انجام شد، پویا محمودیان از آثار هنری و صنایع دستی هنرمندان توانیاب که در گالری صنایع دستی رعد الغدیر به نمایش در آمده بود بازدید کرد .
در این بازدید که با همراهی حسین خواجه بیدختی ( مدیر دفتر توسعه و ترویج) و نیز ابوالفضل عبیدی( مشاور سازمان صنایع دستی و گردشگری) همراه بود، اعضا از کارگاه های آموزشی، فعالیتهای بخش توانبخشی و نیز کارگاه های اشتغال توانیابان در بخش های کال سنتر و خیاطی بازدید نمودند و از نزدیک در جریان مستقیم فعالیتهای رعد الغدیر قرار گرفتند .
پس از بازدید، پویا محمودیان در طی نشستی دوستانه با مدیرعامل و جمعی از مدیران رعد الغدیرضمن ابراز خرسندی از آشنایی با این موسسه و تقدیر ازتلاشهای مسئولین رعد الغدیر گفت : جای بسی خوشحالی است که امروز شاهد توانمندیها و تولیدات هنری هنرمندان توانیاب بودم که در فضایی کاملا رقابتی با آثار هنرمندان و تولید کنندگان مجرب کشور ارائه می شود.
پس از پخش فیلم کوتاهی از موفقیتهای رعد الغدیر در بخش بین الملل در حوزه اشتغالزایی توانیابان در زمینه صنایع دستی و هنری ، علیرضا آتشک مدیر موسسه نیکوکاری رعدالغدیر ضمن خیر مقدم به میهمانان توضیحاتی را در خصوص مسائل موجود در روند عرضه محصولات هنرمندان توانیاب مطرح نمودند و در ادامه ضمن درخواست حمایت سازمان صنایع دستی و گردشگری به منظور فراهم نمودن بسترهایی برای معرفی حداکثری توانمندیهای هنرمندان توانیاب ،به بیان ظرفیتها و تجربیات رعد الغدیر در مدت ۱۸ سال فعالیت این سازمان مردم نهاد پرداخت .
پویا محمودیان ضمن اعلام حمایت حداکثری از تفکر رعد الغدیر در اشتغال زایی برای توانیابان از طریق مهارت آموزی در زمینه صنایع دستی و هنری افزود : ما تمام تلاش خود را برای نمایش و امکان فروش آثار هنری هنرمندان توانیاب را در عرصه بازارهای داخلی و خارجی بکار خواهیم گرفت .
در ادامه حسین خواجه بیدختی مدیر دفتر ترویج و توسعه معاونت میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری نیز پیشنهاداتی در زمینه ارتقای حداکثری دوره های آموزشی به توانیابان و نیز امکان تسهیلگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری را به منظور توانمند سازی بیشتر توانیابان در حوزه های مختلف آموزش و تولید را ارائه نمود .
این جلسه یک ساعت و نیمه با عکس یادگاری و اهدای تولیدات هنری توانیابان به میهمانان به پایان رسید .

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

با حضور رئیس هیئت مدیره رعد الغدیر؛
بیست و ششمین مرکز مشابه رعد الغدیر در چابهار به طور رسمی افتتاح شد

بیست و ششمین مرکز رعد الغدیر ( آوای روشنایی چابهار) با حضور علی سلطان زاده رئیس هیئت مدیره، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان، رئیس سازمان بهزیستی، مدیران شهری و اعضای شورای شهر، مدیران مناطق آزاد و جمعی از خیرین روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه به طور رسمی افتتاح شد.

مطالعه خبر