برگزاری مراسم تقدیر از معلولان جسمی و حرکتی کارآفرین و موفق

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مراسم تقدیر از معلولان جسمی و حرکتی کارآفرین و موفق عصر امروز در تالار کوثر دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، در این مراسم احمد به پژوه دانشیار و معاون پژوهشی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران گفت: حفظ عزت نفس و کرامت انسانی افراد معلول، شکوفا و توانمند سازی همه جانبه توانایی های بالقوه افراد معلول، حفظ سلامت روانی و جسمانی، قادر سازی برای برطرف کردن نیازها و مستقل سازی و توانبخشی شغلی و حرفه ای افراد معلول از جمله اهداف توانبخشی این عزیزان است.

وی افزود:یکی از راهبردهای مهم در توانبخشی افراد معلول ایجاد نگرش مثبت، خودباوری، خودپذیری و خودسازی است که در این زمینه فرد معلول، خانواده وی و مسئولان جامعه و به ویژه وسایل ارتباط جمعی باید گام های لازم را برای ایجاد نگرش مثبت بردارند.

علی سلطان زاده مدیر عامل موسسه نیکوکاری رعد الغدیر در حاشیه برگزاری این مراسم در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی گفت: در مراسم امروز از چهل نفر از معلولان جسمی حرکتی کارآموز که با طی دوره های آموزشی موسسه نیکوکاری رعد الغدیر مانند رایانه ، خیاطی ، معرق و نقاشی توانسته اند به موفقیت های درخور توجهی در کار خوداشتغالی دست یابند و همچنین از یکی از معلولان که موفق به اختراع قفل هوشمند برای منازل ، قاشق الکترونیکی و شمع الکترونیکی برای استفاده معلولان شده است با اهدا لوح تقدیر و تجلیل شد.

وی با اشاره به اینکه موسسه نیکوکاری رعد الغدیر با کمک خیران تهرانی با هدف آموزش رایگان فنی وحرفه ای معلولان جسمی وحرکتی در سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است افزود: حدود ۷۰۰ معلول جسمی و حرکتی دختر و پسر در کارگاه های خیاطی، قالبسازی، چاپ سیلک ، میوه چینی ،‌ معرق، عروسک سازی و در دوره های رایانه و دوره های هنری و صنایع دستی موسسه نیکوکاری رعد الغدیر تاکنون آموزش دیده اند.

سلطان زاده گفت: موسسه نیکوکاری رعد الغدیر علاوه بر ارائه آموزش های فنی و حرفه ای برای معلولان جسمی وحرکتی،‌ فیزیوتراپی، کار درمانی و مددکاری، اردوهای زیارتی و سیاحتی را به طور رایگان برای این عزیزان بر پا می کند.
منبع:تهران / واحد مرکزی خبر / اجتماعی ۱۳۸۷/۰۵/۲۳
کدخبر: ۰۰۰۱/۱۰۱۰۲/۱۰۰۰

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر در دماوند افتتاح شد

موسسه رعد محسنین دماوند پایا (بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر) با حضور اعضای هیئت مدیره رعد الغدیر، جمعی از مدیران موسسات مردم نهاد کشور، مدیران دولتی شهرستان دماوند، اعضای هیئت امنا و بانوان نیکوکار مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و همچنین جمعی از خیرین تهرانی و دماوندی در روز پنج شنبه ۲۴ خرداد ماه به طور رسمی افتتاح شد.

مطالعه خبر