برگزاری نخستین همایش ملی خیر ماندگار با هدف مطالعه و ارزیابی امور خیر در ایران به همت بنیاد آلاء

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

محمد صالح طیب‌نیا؛ رئیس نخستین همایش ملی خیر ماندگار (ارزیابی و مطالعه امور خیر در ایران) گفت: فعالیت‌های خیر و نوع‌دوستانه هرچند از دیرباز تاکنون در ایران رواج داشته است و محل تأثیرگذاری‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده‌اند اما به‌ندرت به عنوان یک موضوع مستقل برای تحقیق و پژوهش پژوهشگران در زمینه‌های مختلف علمی قرارگرفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم عظیمی از منابع خیر (مالی و غیرمالی) که هر ساله در حوزه‌های مختلف اجتماعی هزینه می‌شود، پژوهش در این زمینه برای بررسی، آسیب‌شناسی، اولویت‌بندی و بهبود استفاده از این منابع، ضروری است.

رئیس نخستین همایش ملی خیر ماندگار تصریح کرد: بنیاد خیریه راهبری آلاء در کنار فعالیت در حوزه‌های مختلف امور خیر، هدف اصلی خود را تولید و ترویج دانش و فرهنگ‌سازی در حوزه امر خیر قرار داده است؛ سعی بر آن دارد تا با تولید و به‌کارگیری دانش در حوزه امر خیر، منابع محدود خیریه‌ها و خیرین، عالمانه و بهینه هزینه شود و با فرهنگ‌سازی در این حوزه به‌جای آن‌که تنها تعداد معدودی از جامعه عنوان خیّر را به دوش کشند، «هر ایرانی یک نیکوکار» باشد؛ تا بتوان مشکلات و معضلات جامعه را بهتر و کارآتر برطرف کند.

وی افزود: در همین راستا نخستین همایش علمی خیر ماندگار با محوریت مطالعه و ارزیابی امور خیر در ایران با ویژگی‌های استاندارد یک همایش علمی و پژوهشی در اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

طیب‌نیا ایجاد انگیزه برای پژوهش و تولید دانش در حوزه امر خیر را یکی از اهداف اصلی برگزاری همایش علمی خیر ماندگار عنوان کرد و بیان داشت: بر اساس تصمیم شورای سیاست‌گذاری این همایش به‌صورت دوسالانه برگزار می‌شود.

مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در ادامه با اشاره به برخی دیگر از اهداف برگزاری این همایش بیان داشت: تقویت و ارتقاء جایگاه پژوهش و نوآوری و تولید علم نافع در حوزه امر خیر، ایجاد فرصت تجمع و گفتگوی عالمان و اندیشمندان در حوزه امر خیر و زمینه‌سازی استقرار نظام جامع پژوهش و نوآوری در حوزه امر خیر ازجمله اهداف برگزاری همایش علمی خیر ماندگار است.

وی از همکاری دانشگاه‌های امام صادق (ع)، تربیت مدرس،‌ فرهنگیان،‌ علم و فرهنگ و دانشگاه اصفهان برای برگزاری این همایش خبر داد و بیان داشت: علاوه بر ۵ قطب دانشگاهی کشور سازمان بهزیستی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی، انجمن علمی مدیریت دولتی ایران، انجمن علوم مدیریت ایران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد دانشگاه تهران، انجمن جامعه‌شناسی ایران، سازمان بهزیستی کشور، بنیاد خیریه سماوات الغدیر و شبکه ملی مؤسسات خیریه و نیکوکاری، بنیاد خیریه راهبری آلاء را در برگزاری این همایش همراهی می‌کند.

طیب‌نیا در پایان با اشاره به برخی از محورهای اولین همایش علمی خیر ماندگار تصریح کرد: آموزش امر خیر،‌ اقتصاد امر خیر،‌ مدیریت امر خیر،‌ فرهنگ امر خیر و فقه و حقوق امر خیر ازجمله محورهای اصلی این همایش دوروزه است.

علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اولین همایش ملی خیر ماندگار می‌توانند به سایت ala-conf.ir مراجعه و یا با شماره ۸۶۰۱۵۳۳۲ داخلی ۳۱۲ و ۳۲۲ تماس بگیرند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب