بزرگترین مرکز آموزشی و کارآفرینی معلولان در شرق تهران به طور رسمی آغاز به کار کرد.

به همت موسسه نیکوکاری رعدالغدیر؛
بزرگترین مرکز آموزشی و کارآفرینی معلولان در شرق تهران به طور رسمی آغاز به کار کرد.
مرکزرعد الغدیر با ظرفیت ایجاد ۱۵۰ فرصت شغلی برای معلولین جسمی حرکتی و زنان خود سرپرست درمنطقه محلاتی تهران کار خود را آغاز نمود.
علیرضا آتشک (مدیر موسسه نیکوکاری رعدالغدیر) با اشاره به راه اندازی ساختمان این موسسه درشرق تهران به منظور آموزش و کارآفرینی معلولین و زنان سرپرست خانوار گفت: ساختمان شماره۴ رعدالغدیر درمحل سابق بهزیستی معلولین ذهنی ۱۷ شهریور دایر می باشد. این مرکز سابق بر این به علت تعطیلی به فضایی متروکه مبدل شده بود که با حمایت خیرین و نیکوکاران؛ اینک تبدیل به محلی برای فعالیت و اشتغال آنان شده است .
وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکلات جامعه معضل بیکاری است گفت: دغدغه متولیان این موسسه همواره ایجاد بستری برای کار آفرینی توان یابان متناسب با شرایط جسمانی و تجهیزات مناسب سازی شده برای آنهاست. با توجه به تنوع معلولیتها و نیازهای خاص افراد توان یاب بر آن شدیم تا با برنامه ریزی مناسب، زمینه ای فراهم آوریم که امکان اشتغال حداکثری برای آنان فراهم آید. لذا استفاده از حضور زنان سرپرست خانوار بعنوان مکمل طرح، ضمن پوشش محدودیتهای توان یابان در اجرا ، بستر مناسبی برای اشتغال آنان نیز فراهم آورد.
وی با اشاره به تفاهم نامه منعقده با سازمان بهزیستی از فرآیند تجهیز و فعال سازی مکان گفت: با عقد تفاهم نامه ای یکساله بین این موسسه و سازمان بهزیستی کشور،مکان فعلی به مساحت ۲۴۰۰ متر مربع با هدف ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای رایگان و کارآفرینی و اشتغال برای معلولین و زنان سرپرست خانوار به صورت رایگان به این موسسه واگذار گردید.
مدت ۶ ماهی است که فعالیت بازسازی، تعمیرات،رنگ کاری ،مناسب سازی مکان با صرف مبلغی به ارزش ۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال توسط خیرین تامین گردید و اکنون ۱۰۰ نفر معلول و زن سرپرست خانوار در این موسسه مشغول بکار می باشند .
فراخوان دعوت به همکاری با کارآفرینان؛ با مشارکت معاونت کارآفرینی و اشتغال سازمان رفاه،خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران صورت یافت .
پس از بررسی کارشناسان امر و رایزنی با کارآفرینان در حوزه های مختلف بحمدلله در حال حاضر فرصت اشتغال ۱۵۰ معلول و زن سرپرست خانوار با مشارکت ۷ کار آفرین در حوزه های مختلف در این مرکز ایجاد شده است .
وی به حمایت این موسسه از کارآفرینان نیز اشاره کرد و گفت: به منظور جلب مشارکت حداکثری کارآفرینان از اشتغال توانیابان، رعد الغدیر شخصا موضوع بیمه معلولین را در دستور کار قرار داد تا با معافیت کارآفرینان از پرداخت حق بیمه کار فرماو قدرت حمایت معنوی آنان از اشتغال معلولین را بالا ببرد.
آتشک با ذکر توضیحاتی بیشتر به فهرستی از فعالیتهای کارآفرینی این مرکز اشاره کرد و گفت: فعالیت های کارآفرینی این موسسه در دو حوزه خدماتی و تولیدی می باشد و ما در تلاش هستیم تا با شناسایی و عملیاتی کردن ایده‌ها و طرح‌های قابل اجرا کیفیت اشتغال و درآمدزایی را برای معلولین ارتقا بخشیم .
کارگاه های اشتغال این مرکز شامل: مونتاژ انواع اسباب بازیهای رباتیک ،کلاژ فرش، صنایع چرم ، صنایع چوب و معرق،خیاطی ،چاپ سیلک ،تهیه و توزیع غذا ، بسته بندی و… می باشد
وی مهمترین نیاز فعلی این مجموعه در حال حاضر را، نیاز به حمایت مالی و معنوی سازمانها و سرمایه گذاران برای واگذاری برنامه های خود در زمینه های مرتبط برای اجرا توسط معلولین و زنان خود سرپرست دانست .
در خاتمه آتشک از حمایتها و همکاریهای آقای مهندس سراج(مدیر کل بهزیستی شهرستان تهران)و مشاور ایشان آقای رحیمی در تسریع و بستر سازی این فعالیت عظیم تقدیر نمود.
گفتنی است ساختمان شماره ۴ این موسسه در شرق تهران به نشانی میدان محلاتی ، انتهای پاسدار گمنام،خیابان تکیه اکبر آبادی ،موسسه نیکوکاری رعد الغدیر دایر می باشد .

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب