بهزیستی اینجاست !

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

دکتر محمد علی کوزه گر قائم مقام و معاون مشارکت های مردمی بهزیستی کشور به همراه دکتر فرهاد اقطار رییس دبیر خانه مشارکتهای مردمی سازمان، صبح روز دوشنبه ۱۷ مهر ماه با حضور در دفتر مرکزی موسسه نیکوکاری رعد الغدیر، میهمان توانیابان و مسئولین این موسسه شدند.
در این بازدید که به دعوت روابط عمومی موسسه نیکوکاری رعد الغدیر صورت یافت ،طی بازدید و نشست صمیمانه ای که حدود ۳ ساعت به طول انجامید، میهمانان ضمن آشنایی با فعالیتها و دستاوردهای این مرکز، از کلاسها، کارگاه های اشتغال و فعالیتهای واحد درمان و توانبخشی رعد الغدیر بازدید نمودند.

در طول مدت بازدید ، قائم مقام سازمان بهزیستی کشور به صورت مستقیم در کنار توانیابان حضور یافتند و با آنها به گفتگو نشستند، و ضمن ارزیابی نظرات توانیابان از کمّ و کیف فعالیتهای جاری رعد الغدیر در زمینه کارآفرینی، از سایر مسائل و مشکلاتشان جویا شدند.
دکتر محمد علی کوزه گر پس از بازدید ،در طی نشست خطاب به مدیران این موسسه گفت:. کار شما بسیار ارزشمند است . بهزیستی اینجاست و ما باید نگاه سازمان را به صورت تقویت شده تری به سمت و سوی فعالیتهایی مانند خدمات رعد الغدیر هدایت کنیم .
ایشان از همکاریهای مشترک سازمان بهزیستی با برای تعاملات فیمابین با رعد الغدیر با آغوش استقبال کردند و گفتند: ما در سازمان بهزیستی کشور با تمام بضاعت و پتانسیلهای منطبق برای حمایت از برنامه های این موسسه در حوزه آموزش،درمان و کارآفرینی گام خواهیم برداشت.
علیرضا آتشک- قائم مقام و مدیر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر- به شرح تکمیلتری از خدمات این موسسه به میهمانان پرداخت وگفت : رعد الغدیر در مدت ۱۶ سال از آغاز فعالیت خود تاکنون موفق به توانمندسازی حرفه ای،روحی و اجتماعی بیش از ۲۵۰۰ نفر از توانیابان مناطق مرکز،شرق،جنوب و جنوبغرب تهران و شهرستانهای اطراف شده است.
با توجه به رویکرد اصلی این موسسه در حل یکی از بزرگترین مشکلات معلولین، از ۱۰ سال قبل، با تدبیر هیات مدیره این مرکز ، سرفصل کار آفرینی و اشتغال به یکی از ارکان اصلی این موسسه در حوزه توانمندسازی توانیان اضافه شد.
در حال حاضر ۷۰۰ نفر از توانیابان این موسسه در حوزه های اپراتوری مراکز پیام، کارگاه های دوخت البسه کار ،عرضه صبحانه سالم ،صنایع دستی و هنری و کاریابی در داخل و خارج از موسسه جذب بازار کار شده اند .
آتشک به ارائه خدمات این موسسه که به صورت کاملا رایگان به توانیابان ارائه میشود نیز اشاره کرد و گفت : این مرکز پیشرو در ارائه خدمات آموزش فنی و حرفه ای ،توانبخشی ،درمان و دندانپزشکی به معلولین جسمی حرکتی غیر ذهنی از بدو تولد تا ۴۰ سالگی می باشد.
وی همچنین از توجه اعضای هیات مدیره این موسسه به توسعه خدمات در مناطق محروم و کم برخوردار کشور نیز خبر داد و گفت : به منظور خدمت رسانی شایسته به به توانیابان در استانهای محروم، تجهیز و راه اندازی مراکز مشابه رعد الغدیر در دستور کار این موسسه قرار گرفته است و تا کنون مراکز مشابه این موسسه در شهرهای بوشهر،بندرعباس،زاهدان،شیراز،کاشان،اصفهان،گیلان،پاکدشت،الیگودرز،ری و… دایر شده است .
دکتر فرهاد اقطار رییس دبیر خانه مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی نیز افزود : ظرفیتهای ایجاد شده در حوزه کارآفرینی در این موسسه بسیار جذاب و قابل تحسین است. اینکه این موسسه بدون دریافت حمایتهای دولتی تا این حد در زمینه حل مسئله اشتغال توانیابان فعالیتهای ارزشمندی می نماید باید درجای مناسبی به نمایش گذاشته شود .
ما در سازمان بهزیستی کشور تلاش خواهیم نمود تا با اشتراک پتانسیلهای مردمی با توانمندیهای عزیزان توانیاب، نمایش بهتری از توانمندیهای معلولین در حوزه اشتغال را به نمایش در آوریم .
در این جلسه به سر فصلهای مشترکی در زمینه همکاری نیز اشاره شد و قرار شد تا در جلسات بعدی طرح ها به صورت جدی تر تا مرحله اجرا پیگیری شود .
این نشست با صرف ناهار و عکس یادگاری به اتمام رسید و در انتها هدایایی ساخته شده توسط توانیابان، به رسم یادگاری به میهمانان هدیه شد .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب