به رویای محال خود رسید

حدود ۶ سال است که از حضور عابد در موسسه نیکوکاری رعد الغدیر می گذرد. پسری که روزهای اول با ناامیدی وارد موسسه شد و حال می گوید: یک انسان شاد و خودکفا شده و همواره برای روزهای روشن آینده تلاش می کند.

عابد صادقی که به دلیل حادثه تصادف دچار معلولیت شده بود به رعد الغدیر مراجعه و در  کلاس‌های فن بیان و کامپیوتر حضور پیدا کرد و از خدمات توانبخشی موسسه بهره برد. پس از آن موفق شد در مرکز تماس این موسسه مشغول به کار شود. عابد در حال حاضر دارای  6 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی بوده و به مادرش نیز کمک می کند.

عابد در توضیح شعری که برای رعدالغدیر خوانده، می گوید: همواره دوست داشتم محبت های مسئولان این موسسه را جبران کنم. تنها راهی که برای آن در نظر داشتم سرودن شعر و خواندن آن برای نکوداشت موسسه رعد الغدیر بود.

     من اینجا هر نفس خدا رو دیدم                                         به رویای محال خود رسیدم

عابد رویای محال خود را خودکفایی مالی عنوان کرد و گفت: داشتن شغل و کسب درآمد یکی از آرزوهایم بود که به لطف خدا و همت حامیان و مسئولان رعد الغدیر به این آرزو رسیدم.

وی ادامه داد: تنظیم این آهنگ سه ماه طول کشید و در نهایت این آهنگ برای قدردانی از تلاش کارکنان موسسه نیکوکاری رعد الغدیر تولید شد.

وی از انتشار آهنگ جدیدش خبر داد و گفت: یک آهنگ جدید در وصف موسسه نیکوکاری رعد الغدیر تنظیم کرده ام که در آینده به این موسسه تقدیم خواهم کرد.

عابد همواره در بین صحبت های خود از بانیان رعد الغدیر تشکر می کند و زندگی موفق خود را مرهون محبت های بی دریغ این موسسه می داند و می گوید: یکی از دعاهای همیشگی مادرم موفقیت برای خیرین و مسئولان رعد الغدیر است.

عابد از روزهای تنهاییش می‌گوید، زمانی که هیچ دوست و رفیقی نداشت؛ اما با حضور در این موسسه توانسته بود علاوه بر افزایش فعالیت های اجتماعی، دوستان بسیاری پیدا کند.

او می‌گوید: پس از ساعت کاری با همکارانش به استخر می‌رود و یا با دوستانش فوتبال بازی می کند.

هنگامی که از عابد درخواست شد اسم حامی خود را بگوید، با غرور گفت: مادرم. او همیشه کنارم بوده و هیچ جمله ای برای جبران زحماتش پیدا نمی کنم.

وی با انتقاد از نگاه ترحم آمیز برخی از مردم نسبت به افراد معلول گفت: برخی از افراد معلول همانند افراد سالم توانمند و دارای شغل هستند؛ بنابراین نباید جامعه با دید ترحم به آنگاه نگاه کند.

وی از دولت درخواست کرد به موسساتی همچون رعد الغدیر توجه بیشتر داشته باشد تا معلولان بیشتری بتوانند توانمند شده و مشغول به کار شوند. در حال حاضر تعداد بسیاری از افراد معلول به علت نبود کار  متناسب به شرایط جسمی آنها، بی کار هستند.

او برای همنوعان خود ابراز امیدواری کرد و از خدا خواست تمامی افراد معلول مشغول به کار شوند و به خودکفایی مالی برسند.

او ادامه می‌دهد: امیدوارم روزی برسد که موسسه نیکوکاری رعد الغدیر بتواند تمامی افراد معلول را زیر پوشش خود قرار دهد.

متن آهنگ رویای محال
خواننده: عابد صادقی

شکرت خدا که لطفت روی زمینه

لطف بزرگی که اسمش رعد الغدیره

که دست توانخواهو همیشه بدون عذر بی منت می گیره

با چشمای خودم دیدم فرشته

می تونه جنس آدم باشه اینجا

بیا رویاهات اینجا جستجو کن

نباش دلواپس و دلگیر فردا

کنار هم به آرامش رسیدیم

به غیر از لطف حق چیزی ندیدیم

ما با هم بذر مهربانی کاشتیم

گل امید از شاخه نچیدیم

بیاین کاری کنیم برای دنیا

بزاریم قطره برگرده به دریا

خدا می بینه این دستای پاکو

بهاری میشه باز هم فصل دلها

همه اینجا شدن همراه و همدرد

باید کاری واسه پروانه ها کرد

بیاین با همت و با عشق و امید

بشیم شونه واسه اندوه یک فرد

خدا داره هوای آدماشو کجا تنها میذاره بنده هاشو

من اینجا هر نفس خدا رو دیدم

به رویای محال خود رسیدم

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

نکاتی درباره نحوه رفتار کردن با افراد دارای معلولیت

معلولیت، محدودیتی در توانایی‌های جسمی یا ذهنی یک فرد است که می‌تواند بر زندگی روزمره او تاثیر بگذارد. با این حال، معلولیت به معنای ناتوانی یا نقص نیست. افراد دارای معلولیت نیز مانند سایر افراد جامعه، دارای حقوق و ارزش‌های انسانی هستند و باید با احترام و کرامت با آنها رفتار شود.

مطالعه خبر