بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر در دماوند افتتاح شد

موسسه رعد محسنین دماوند پایا (بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر) با حضور اعضای هیئت مدیره رعد الغدیر، جمعی از مدیران موسسات مردم نهاد کشور، مدیران دولتی شهرستان دماوند، اعضای هیئت امنا و بانوان نیکوکار مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و همچنین جمعی از خیرین تهرانی و دماوندی در روز پنج شنبه ۲۴ خرداد ماه به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نیکوکاری رعد الغدیر، در ابتدا این برنامه، پس از افتتاح رسمی موسسه رعد محسنین دماوند پایا در گیلاوند، مهمانان از فضای آموزشی این موسسه بازدید کردند.

در ادامه مراسم که با حضور ۲۰۰ نفر از مهمانان در سالن همایش دانشگاه آزاد دماوند برگزار  شد، مهدی سوقی، رئیس هیئت مدیره رعد محسنین دماوند پایا، ضمن خیر مقدم به مهمانان عنوان کرد: معتقدم افراد کم توان بر خلاف نامشان، افراد پرتوان هستند به شرط آنکه بتوان استعدادهای آنها را رشد داد؛ آنگاه خواهیم دید در جامعه خواهند درخشید.

وی افزود: برخی از خانواده ها در رشد توانایی های افراد دارای معلولیت بسیار تاثیرگذار هستند؛ اما در مقابل برخی از این افراد فراموش شده اند. ما این موسسه را افتتاح کرده ایم تا اندکی از زحمات خانواده ها کاسته شود.

رئیس هیئت مدیره رعد محسنین دماوند پایا با بیان اینکه بهزیستی توانایی حمایت همه جانبه از معلولان را ندارد عنوان کرد: باید با توانمندسازی افراد دارای معلولیت، زمینه استقلال فردی و مالی این افراد را فراهم کرد.

سوقی اظهار کرد: موسسه رعد محسنین دماوند پایا که با همت خیرین تجهیز شده، دارای کلاس های خیاطی و کامپیوتر است که در حال حاضر ۴۰ مددجو به صورت رایگان در آن به صورت رایگان آموزش می بینندآن آن آموزش می بینند.

وی ضمن دعوت از خیرین برای بازدید از این موسسه واقع در گیلاوند، ۲۰ متری محک، خیابان مقداد نبش گلبرگ ۷ خواستار مشارکت حداکثری خیرین  و فعالین اجتماعی برای تحقق اهداف و نیات خیرخوانه این موسسه شد.

در ادامه علی سلطان زاده، رئیس هیئت مدیره موسسه رعد الغدیر و یکی از بنیان‌گزاران مراکز مشابه رعد در کشور، ضمن خیرمقدم به مدعوین اظهار کرد: خدا رو شاکریم که امروز شاهد افتتاح بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر در دماوند با حضور شما خیرین هستیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت موضوع توانمند سازی افراد دارای معلولیت گفت: خوشبختانه برخی از افراد معلول با مهارت آموزی توانسته اند علاوه بر استقلال مالی، نان آور خانواده شده و دارای موقعیت شغلی خوبی در اجتماع باشند.

سلطان زاده با اشاره به ایجاد اشتغال برای ۱۰۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت در رعد الغدیر گفت: چشم‌انداز موسسه نیکوکاری رعد الغدیر، تلاش برای اشتغال‌زایی افراد توانمند دارای مهارت جویای کار است و این موسسه توانسته با تاسیس مراکز تماس، کارگاه خیاطی و کارگاه صنایع دستی برای ۲۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت در محل رعد الغدیر اشتغال ایجاد کند.

وی افزود: تا به امروز بخش کاریابی موسسه رعد الغدیر نیز توانسته با ثبت اطلاعات افراد دارای معلولیت و ایجاد ارتباط با صاحبان مشاغل، برای ۸۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی، ناشنوا و کم شنوا،  نابینا و کم بینا شغل پیدا کند.

در بخش گلریزان، به همت خیرین، منابع مالی مورد نیاز موسسه رعد محسنین دماوند پایا تامین شد.

لازم به ذکر است: این مراسم با سخنرانی مدیر سازمان بهزیستی دماوند، اجرای گروه سرود محبان ثامن الحجج، اجرای دکلمه توسط توانیاب خانم منصوره بینش جو و اجرای موسیقی سنتی همراه بود.

در انتهای مراسم، مهمانان با حضور در خانه معلم دماوند که به میزبانی هیئت امنا موسسه رعد محسنین دماوند پایا برقرار شد، اوقات خوشی را در فضایی مفرح همراه با صرف ناهار سپری کردند.

برای مشاهده فتوکلیپ از مراسم افتتاح موسسه رعد محسنین دماوند پایا اینجا کلیک کنید.

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب