تمامی اپراتورهای فرودگاه امام خمینی(ره) افراد توانیاب هستند

علیرضا آتشک در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره برگزاری همایش اشتغال و هم‌اندیشی معلولان اظهار کرد: روز چهارشنبه همایشی با موضوع اشتغال و هم‌اندیشی معلولان در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد الغدیر برگزار شد.

وی افزود: این همایش با حضور ۳۰ کارآفرینی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با معلولان در ارتباط هستند و همچنین مسئولانی از بهزیستی در جهت جذب فرصت‌های اشتغال برای معلولان برگزار می‌شود.

مدیرعامل مجتمع نیکوکاری رعد الغدیر با بیان اینکه این مجتمع یک موسسه مردم نهاد ویژه معلولان است و در حوزه اشتغال آنها فعالیت می‌کند، گفت: موسسه نیکوکاری رعد الغدیر مرکز حرفه آموزی، توانبخشی، دندانپزشکی و اشتغالزایی معلولان جسمی حرکتی است و ۱۰ درصد از هزینه‌های موسسه نیز در قالب یارانه‌های دولتی تامین می‌شود.

آتشک عنوان کرد: این موسسه با آموزش رایگان به معلولین جسمی و حرکتی اقدام به اشتغال‌زایی برای آنان می‌کند.

وی با بیان اینکه تمامی اپراتورهای فرودگاه امام خمینی را معلولان تشکیل می‌دهد، گفت: بیشترین اشتغال به کار معلولان در قسمت‌های مرکز پیام است که در مرکز پیام ۱۳۰ معلول مشغول به کار هستند، پس از آن معلولان در مرکز دوخت و دوز و صنایع دستی مشغول به کار هستند.

منبع : خبرگزاری آنا/ سرویس اجتماعی/ گروه رفاه اجتماعی/دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

نکاتی درباره نحوه رفتار کردن با افراد دارای معلولیت

معلولیت، محدودیتی در توانایی‌های جسمی یا ذهنی یک فرد است که می‌تواند بر زندگی روزمره او تاثیر بگذارد. با این حال، معلولیت به معنای ناتوانی یا نقص نیست. افراد دارای معلولیت نیز مانند سایر افراد جامعه، دارای حقوق و ارزش‌های انسانی هستند و باید با احترام و کرامت با آنها رفتار شود.

مطالعه خبر