توانیابان مشغول کارند!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

“من کار می کنم پس هستم” عنوان ویژه برنامه ای است که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولان؛ به همت موسسه نیکوکاری رعدالغدیررعدالغدیر ومشارکت ستاد توان افزایی و حمایت از سازمانهای مردم نهاد شهرتهران برگزار میشود .
معصومه فراهانی مدیر روابط عمومی موسسه نیکوکاری رعدالغدیر با بیان جزئیات بیشتری درباره این همایش گفت : “من کار می کنم پس هستم” عنوان همایشی می باشد که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولان برگزار میشود .
این همایش روز یکشنبه ۱۴ آذر ماه سال جاری با حضور جمعی از توانیابان ،خیرین و مدیران حوزه معلولان در سالن همایشهای ستاد توان افزایی و حمایت از سازمانهای مردم نهاد شهر تهران برگزار می شود.
این همایش حول سه محور اصلی شکل یافته و در صدد است تا در این روز تصویر شایسته ای از توانمندیهای شغلی معلولان در جامعه را به نمایش بگذارد .
محورهای این همایش شامل تقدیر از توانیابان اشتغال یافته در حوزه های مختلف ،تقدیر از توان یابان کارآفرین و نیز تقدیر از کارفرمایان وحامیان اشتغال معلولان در جامعه خواهد بود .
این برنامه با اجرای جُنگی اجتماعی فرهنگی ،نمایش فیلم از کارآفرینان توانیاب، حضور معلولین صاحب هنر در عرصه موسیقی و آواز همراه می باشد.
همچنین در بخش جنبی این همایش از زحمات مادران دارای چند فرزند معلول نیز با حضور مسئولین و مدیران حوزه بهزیستی و شهری تقدیر بعمل خواهد آمد .
در خاتمه گفتنی است موسسه نیکوکاری رعدالغدیربعنوان یکی از موسسات عضو ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمانهای مردم نهاد شهر تهران، تنها موسسه مردم نهاد فعال در عرضه کارآفرینی معلولان جسمی حرکتی در پایتخت می باشد که تا کنون موفق به توانمند سازی اجتماعی بیش از ۲۰۰۰ نفر از معلولان مناطق محروم جنوب و جنوبغرب تهران و شهرستانهای اطراف تهران گردیده است.
این موسسه پس از ورود تخصصی به حوزه اشتغال توانیابان جسمی حرکتی نیز؛ موفق به ایجاد ۶۶۰ شغل پایدار برای آنها از طریق ایجاد کارگاه های حمایتی اشتغال، حمایت از کارآفرینان توانیاب وجلب نظر برندهای برتر در حمایت از اشتغال توانیاب شده است .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

نکاتی درباره نحوه رفتار کردن با افراد دارای معلولیت

معلولیت، محدودیتی در توانایی‌های جسمی یا ذهنی یک فرد است که می‌تواند بر زندگی روزمره او تاثیر بگذارد. با این حال، معلولیت به معنای ناتوانی یا نقص نیست. افراد دارای معلولیت نیز مانند سایر افراد جامعه، دارای حقوق و ارزش‌های انسانی هستند و باید با احترام و کرامت با آنها رفتار شود.

مطالعه خبر