توزیع بیش از ۳ تن خرما بین نیازمندان در منطقه ۱۸ تهران

رییس مجمع خیرین منطقه ۱۸ گفت :میزان ۳ تن خرمایی که توسط یکی از نیکوکاران موسسه رعد الغدیر در اختیار این مرکز قرار گرفته بود بین موسسات خیریه و ۷ ناحیه شهرداری منطقه ۱۸به منظور توزیع بین مددجویان و نیازمندان قرار گرفت .
علیرضا آتشک مدیر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر که چندی پیش بعنوان رییس مجمع خیرین منطقه ۱۸ با اکثریت آرا انتخاب شد در توضیح بیشتر از فعالیتهای مجمع خیرین گفت : مجمع خیرین شهر تهران که با حضور جمعی از ذینفعان و مجریان امور شهروندی تشکیل گردیده است در نظر دارند تا با اجرای برنامه های تعاون محور نسبت به رفع مشکلات و نیازهای منطقه اقدام نمایند . در واقع مجمع خیرین دارای ساختاری مشارکتی می باشد که با خلق ایده های نو و حمایت خیرین ، گروه های کسبه و بازاریان، مشارکت گروههای ذینفع ، نسبت به رفع فقرو ومحرومیت، کار آفرینی، توانمند سازی و سایر محورهای گنجانده شده در طرح اقدام می نماید.
وی گفت : تا کنون دو جلسه با حضور جمعی از خیریه های خوشنام منطقه ، کمیته امداد، شهرداری ، بهزیستی و بسیج برگزار شده است که ماحصل آن تدوین و تحویل طرح یک تیر و دو نشان به شهردار منطقه ۱۸ بوده است .
ایشان در توضیح بیشتر ی در خصوص این طرح گفت : طرح یک تیر و دونشان عنوان کلی سرفصل طرح های این مجمع خواهد بود که در طی آن تلاش میگردد تا طی طرح های چند محوره بتوانیم ضمن رفع آسیب با درگیر نمودن مددجویان خیریه ها در بحث اشتغال و کار آفرینی با ایجاد درآمدهای ثابت برای آنان به حل مشکل منطقه و ایجاد در آمدهای مورد نظر صندوق در ایجاد و توسعه فعالیتهای بعدی اقدام نماییم .
وی ضمن ابزار خوش بینی به نتایج این طرح گفت : منطقه ۱۸ به لحاظ موقعیت جغرافیایی، درگیری با بازار آهن و همجواری با بازار مبل و لباس،سازمانهای مردم نهاد فعال در این منطقه ،وجود کارخانجات و شرکتهای متعدد، بافت مذهبی سکنه دارای پتانسیلهای بسیار والای می باشد که در صورت تعریف یک سیستم منطقی بین نیازها و استفاده از امکانات می توان گامهای بسیار موثری در پیشبرد اهداف مجمع خیرین منطقه برداشت .
وی گفت در حال حاضر در تلاش هستیم تا بتوانیم فهرست کاملی از کلیه موسسات خیریه ثبت شده و یا ثبت نشده بدست آوریم و در همین جا از حضور کلیه افراد خوش فکر تقاضا میکنم تا در صورت توان با ارائه طرح های مناسب در حوزه های آموزشو توانمند سازی و کار آفرینی یاریگر ما در مسیر خدمت به محرومان منطقه باشند .
وی در خاتمه از حمایت شایسته مهندس وحید نوروی و مهندس درویش معاونت فرهنگی اجتماعی منطقه ۱۸ به جهت اهمیتی که برای اجرای طرح می دهند نیز سپاسگذاری نمود .

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر در دماوند افتتاح شد

موسسه رعد محسنین دماوند پایا (بیست و هفتمین مرکز مشابه رعد الغدیر) با حضور اعضای هیئت مدیره رعد الغدیر، جمعی از مدیران موسسات مردم نهاد کشور، مدیران دولتی شهرستان دماوند، اعضای هیئت امنا و بانوان نیکوکار مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و همچنین جمعی از خیرین تهرانی و دماوندی در روز پنج شنبه ۲۴ خرداد ماه به طور رسمی افتتاح شد.

مطالعه خبر