تولید ۵۰۰۰ دست کاورویژه پرسنل خادم شهرداری تهران به مناسبت پیاده روی اربعین حسینی آغاز شد.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

با دستان توانمند معلولان جسمی حرکتی،
تولید ۵۰۰۰ دست کاورویژه پرسنل خادم شهرداری تهران به مناسبت پیاده روی اربعین حسینی آغاز شد.
علیرضا آتشک(مدیر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر) گفت: در حال حاضر توانیابان اشتغال یافته در کارگاه خیاطی مشغول به تولید کاور خادمین زوار اربعین حسینی در کشور عراق می باشند. این پروژه ما حصل چندین مورد مکاتبه، مذاکره و جلسه حضوری با کارفرمای پروژه می باشد.
به دنبال رویکرد اجتماعی سازمان شهرداری تهران و تلاش موسسه نیکوکاری رعد الغدیر در استفاده شایسته از فرصتهای کارآفرینی به نفع اشتغال توان یابان، واحد پسماند سازمان شهرداری؛ پروژه دوخت ۵۰۰۰ دست کاور خادمین زوار امسال سازمان شهرداری تهران در کشور عراق را به این موسسه واگذار نمود .
قراراست این ۵۰۰۰ دست در مدت یک هفته تحویل کارفرما شود و به همین دلیل توان یابان این روزها ساعات بیشتری در گیر کار هستند .
وی یکی از دلایل استقبال سازمانها به حمایت از اشتغال معلولین را نتیجه زحماتی دانست که مدتی است توسط متولیان این موسسه وجهه نظر قرار گرفته است .
مدیر این موسسه مردم نهاد با اشاره به و باور و شعار این موسسه گفت:”نیکوکاری را با کمک به اشتغال پایدار توان یابان تجربه کنیم” باور قلبی تک تک متولیان این موسسه می باشد. بازدید کنندگان از فعالیتهای این خیریه زمانیکه متوجه خدمات کارآفرینی این موسسه می شوند تلاششان بر حمایت از تثبت و توسعه این باور می گردد.
ما به دنبال تغییر نگرش جدی در حمایتهای بی بازده از معلولین هستیم . بی شک نگاه های دریافت کننده حمایت موردی به معلولین دیگر قادر به رفع مسائل فردی و اجتماعی توان یابان نخواهد بود . باور ما مقابله با تفکر ناتوانی؛ تن پروری و صدقه گیری؛ ترویج و تحقق اندیشه توانائی و تلاش موثر به ‌منظور تأمین معاش عزتمند میباشد
برهمین اساس این مؤسسه تصمیم به حمایت از بحث اشتغال و خوداشتغالی عزیزان معلول را نمود و حال با یاری خداوند متعال و مساعدت انسانهای نوعدوست و نیک اندیش، عزیزان توان یاب ما در مدتی کوتاه به افرادی حرفه ای و توانمند برای زندگی و معیشت آبرومندانه از طریق اشتغال در کارگاه های حمایتی “خیاطی”و همچنین سایر کارگاه های حمایتی خود اشتغالی در زمینه” قابسازی و صنایع دستی و هنری در بیش از ۳۰ رشته” و “مرکز پیام رعد الغدیر” مبدل می گردند.
آتشک از آمار اشتغال یافتگان در این مرکز نیزگفت : از زمان تاسیس این موسسه در سال ۱۳۸۰ تا کنون بیش از ۱۴۰۰ نفر از توان یابان مناطق محروم جنوب و جنوبغرب تهران از خدمات ۱۰۰%رایگان این موسسه بهره مند شده اند .و پس از کسب مهارت اکنون ۴۳۰ نفر از آنها از طریق کاریابی و یا اشتغال در کارگاه های کار آفرینی این موسسه بیمه و مشغول بکار می باشند .
ایشان با مغتنم دانستن حمایت سازمانهای مختلف گفت : تلاش ما پیوستن حداکثری سایر موسسات به زنجیره های این حرکت نو پاست و امید آن داریم تا با حمایت سایر علاقمندان به مشارکت در این موضوع بتوانیم نسبت به اشتغال تعداد بیشتری از عزیزان معلول جسمی حرکتی قدم برداریم .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب