تولیدات مددجویان سازمانهای مردم نهاد در بازارچه بخشش عرضه می شود

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تهران – ایرنا – بازارچه خیریه بخشش که تولیدات مددجویان در آن عرضه می شود با شعار آنچه می بخشی می ماند در جنب فروشگاه شهروند در خیابان جلال آل احمد افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، بازارچه خیریه بخشش عصر دوشنبه با حضور الهه راستگو عضو شورای اسلامی شهرستان تهران، غلامحسین رحیمی مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و جمعی از هنرمندان در جوار فروشگاه شهروند در خیابان جلال آل احمد(قزل قلعه) افتتاح و به بهره برداری رسید. راستگو که مسوول ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران است، به خبرنگار ایرنا گفت گفت: بیشتر سمن های غرفه دار در این بازارچه عضو فعال این ستاد هستند.
وی افزود: این ستاد با فعالیت در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، دارای مراکز معینی است که سازمان های مردم نهاد خیریه این مناطق را تحت پوشش دارد.
وی گفت: در ۳۵۴ محله شهر تهران افرادی هستند که در حوزه اجتماعی فعال بوده و به صورت داوطلبانه آماده خمت رسانی به مردم هستند.
مدیر عامل سازمان میادین نیز در حاشیه این بازدید گفت: نام شکوفه های امید بهترین نامگذاری برای این بازارچه می توانست باشد چون افراد معلولی که به ظاهر نقصی در عضوی دارند با تولید محصولات خود، شکوفه های امید را در دل انسان ها می کارند. رحیمی گفت: این مددجویان با توان افزایی ثابت کردند که با همت والا می توان کار غیرممکن را ممکن ساخت.
مدیرعامل میادین میوه و تره بار تصریح کرد: شهرداری تهران آمادگی دارد برای توسعه فعالیت های اجتماعی سمن ها کمک های لازم را انجام دهد.
علیرضا نیکوفکر مشاور مدیرعامل و مدیر اجتماعی و فرهنگی سازمان میادین نیز به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از راهبردها شهرداری تهران در سال جاری توجه خاص به رفع آسیب های اجتماعی و حمایت از نیازمندان و معلولان شهر است. وی با تاکید بر حفظ کرامت این قشر از شهروندان تهران افزود: شبکه همیاری سمن ها در واقع نمایش توانمندی های معلولان شهر تهران است که با حضور ۵۰ سازمان مردم نهاد خیریه(NGO هایی) با شعار آنچکه می بخشی می ماند برای سه گروه سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان امروز در این مکان برپا شده است.
نیکوفکر گفت: تشکل های مردم نهاد در این نمایشگاه با ارائه دستاوردها و توانمندیهای مددجویان علاوه بر عرضه محصولات برای دید عموم، محلی برای کسب درآمد برای خود را نیز در این مجموعه مهیا کرده اند.
علیرضا آتشک مجری بازارچه خیریه بخشش نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این بازارچه با حضور ۵۰ تشکل مردم نهاد خیریه در پنج حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، گروه های مختلف از معلولان، کودکان کار و خیابان، درمان و سلامت (و بیماری های خاص) و ایتام و زنان بی سرپرست و بدسرپرست در این مکان برپا شده است.
وی افزود: یکی از اهداف تشکیل این بازارچه کمک به افرادی است که به نوعی در این پنج حوزه با مشکلات مواجه هستند که به یاری سازمان های مردم نهاد و مردم گوشه ای از آن تامین شود.
آتشک با اشاره به اینکه در این بازارچه صندوق مشارکتی ندارد ، تاکید کرد: اجناس و کالاهای این مکان همه تولید مددجویان است.
بازارچه خیریه بخشش امروز آغاز به کار کرد و تا عیدسعید قربان در میدان میوه و تره بار (جنب فروشگاه شهروند) واقع در بزرگراه جلال آل احمد برپاست.
در این مراسم از تابلو معرق کاری با ابعاد ۵۰ در ۷۰ یکی از معلولان ضایع نخاعی مربوط به تصویر ذبح حضرت اسماعیل (ع) رونمایی شد.
تهران/۱۶۹۹//۱۳۴۸

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

نکاتی درباره نحوه رفتار کردن با افراد دارای معلولیت

معلولیت، محدودیتی در توانایی‌های جسمی یا ذهنی یک فرد است که می‌تواند بر زندگی روزمره او تاثیر بگذارد. با این حال، معلولیت به معنای ناتوانی یا نقص نیست. افراد دارای معلولیت نیز مانند سایر افراد جامعه، دارای حقوق و ارزش‌های انسانی هستند و باید با احترام و کرامت با آنها رفتار شود.

مطالعه خبر