حضور موسسه رعدالغدیر در همایش بین‌المللی ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت پذیری اجتماعی

دهمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی ترویج اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری اجتماعی به همت دانشگاه تهران و با همکاری معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، اول بهمن ماه در سالن بین المللی اجلاس سران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نیکوکاری رعد الغدیر، هدف از برگزاری این همایش، ایجاد شبکه سازی و ارتباط بین کنشکران و سازمان ها و نهادها بود که با حضور سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران و حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، پنل تخصصی با حضور مجید غلامی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، علیرضا آتشک مدیرعامل موسسه نیکوکاری رعد الغدیر، عطا اله هرندی عضو هیئت علمی داشنگاه تهران،  سامان یوسف وند عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و مجید سلیمانی ساسانی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران برگزار و سخنرانان در خصوص مسئولیت اجتماعی و چالش های پیش رو به گفت و گو نشستند.

در ابتدا همایش، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران عنوان: دومین همایش بین‌المللی ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی به حوزه‌هایی مختلف مانند فرهنگ، هنر، بهداشت، فقرزدایی، اقتصادی، امنیتی، سیاسی، ارتباط با صنعت، علم و فناوری، خانواده و سایر حوزه‌های توجه کرده است و سرآمدان حوزه مسئولیت‌پذیری اجتماعی معرفی خواهند شد.

مهدی شهبازی ادامه داد: مسئولیت‌پذیری اجتماعی در کارگروه‌های متفاوت مورد بررسی قرار گرفته است، سرآمدان حوزه مسئولیت‌پذیری اجتماعی با توجه به چهار گزینه «ارائه خدمت بدون چشم‌داشت»، «مقبولیت اجتماعی و خوش‌نامی»، «اثرگذاری اجتماعی» و «اخلاق‌مداری و وظیفه‌شناسی» انتخاب شده‌اند.

معاون دانشگاه تهران با بیان اینکه در راستای ارتقای ارزش های اخلاقی و مسئولیت پذیری اجتماعی موضوعات خاص و ویژه ای در دستور کار قرار گرفته است، افزود: این همایش با همایش های ادوار گذشته تفاوت هایی دارد، قرار است به صورت هدفمند، دسته بندی موضوعی صورت گیرد.

در ادامه، دبیر اجرایی دهمین همایش ملی و دومین همایش بین‌المللی ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی، گفت: تکریم و تجلیل سالیانه چهره‌های شاخص حقیقی و حقوقی و مؤثر در ارائه خدمات و حمایت‌های اجتماعی و دامن زدن به فرهنگ مهرورزی و دیگردوستی از اهداف و برنامه‌های همایش اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی است.

محمدعلی کیانی پاسخگویی، قانونمندی، یاریگری، خیرخواهی و آینده‌نگری را از مولفه‌های مسئولیت‌پذیری اجتماعی برشمرد و گفت: این گردهمایی سالیانه با حضور دانشگاهیان مسئولیت‌پذیر، فعالان نهادهای مدنی، داوطلبین موسسات ملی و گروه‌های جهادی برگزار می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در  این همایش عنوان کرد: مسئولیت اجتماعی به معنای میدان دادن برای حضور مردم در عرصه‌های مختلف است، حضور مردم در میدان می‌توان باری از دوش حاکمیت بردارد.

قالیباف ادامه داد: از سوی دیگر انسان یک عنصر اجتماعی است و باید اجتماعی زندگی کند که در این زمینه دین و فرهنگ ما نیز مسئولیت‌پذیری را شرط جامعه اسلامی دانسته است از این رو هر فردی در جامعه ما در هر بخشی برسر این موضوع اتفاق نظر دارد.

وی اظهار کرد: چرا امروزه نتوانسته‌ایم آنطور که باید و شاید در این مسیر گام برداشته و موفق باشیم، قطعا برگزاری چنین نشست‌هایی باعث بررسی ابعاد مهم این موضوع خواهد شد تا بدانیم موفقیت در مسئولیت‌پذیری اجتماعی همت مضاعفی را می‌طلبد.

رئیس مجلس در ادامه با یادآوری خاطره‌ای از حضور در منزل شهیدی، گفت: مادر شهید می‌گفت نذر کرده‌ام هفته‌ای دو روز با حضور در آسایشگاه‌ها از افرادی که مانند فرزندان خودم هستند پرستاری کنم چرا که آنهایی که در آسایشگاه هستند بیش از هر کسی نیازمند محبت هستند که سیستم اداری نمی‌تواند آن را اجرا کند.

قالیباف عنوان کرد: بیش از ۱۵سال است که با موضوعات و مسائل کودکان معلول در برخی مؤسسات از نزدیک آشنا هستم که در هر دوره زندگی خود دچار چالش‌هایی هستند که صرفاً مؤسسات دولتی با گسترش خود نمی‌توانند آنها را برطرف کنند بلکه باید مردم وارد کار شوند.

در این مراسم از محمد سلیمانی استاد دانشگاه علم و صنعت ایران در حوزه آموزش، غلامعلی افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران در حوزه خانواده، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت در حوزه عمران و آبادانی، حبیب کاشانی در حوزه ورزش، زهرا حسینی‌تبار در حوزه خانواده، عباس مصلی‌نژاد در حوزه فرهنگ، حمید چوبینه در حوزه سازمان‌های مردم نهاد، عبدالرحمن رستمیان در حوزه بهداشت و درمان، سیاوش میرحاجی در حوزه صنعت، محمدرضا واعظ مهدوی در حوزه عمران و آبادانی، زنده‌یاد سعید کاظمی آشتیانی در حوزه علم و فناوری و محسن ابریشمی در حوزه سازمان‌های مردم نهاد و غلام پیروزی، مهدی ریزوندی، سیما علی‌پور در حوزه اهدای وقت و تخصص و اشکان تقی‌پور فعال در حوزه مردمی و سازمان‌های مردم‌نهادبه عنوان چهره‌های فعال در حوزه مسئولیت‌پذیری اجتماعی تجلیل شد.

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

میز خدمت مدیران سامانه جانبازان و معلولان در موسسه رعد الغدیر

نشست صمیمانه مدیران سامانه حمل‌ونقل جانبازان و معلولان با مشترکین و مدیران موسسه نیکوکاری رعد الغدیر به منظور  شناسایی مسائل و بهبود نحوه خدمات‌رسانی ناوگان حمل و نقل به مشترکین در سالن کنفرانس رعد الغدیر برگزار شد.

مطالعه خبر

بیست و پنجمین مرکز رعد الغدیر در چابهار افتتاح خواهد شد

موسسه نیکوکاری رعد الغدیر با هدف دسترس پذیری امکانات توانبخشی و آموزشی در مناطق محروم، توسعه عدالت اجتماعی و توانمندسازی افراد معلول در سراسر کشور، بیست و پنجمین مرکز مشابه خود را در چابهار  راه اندازی کرده است.

مطالعه خبر