حمایت از اشتغال افراد دارای معلولیت در رویداد ” حرکت با برکت “

به گزارش واحد روابط عمومی ، بنیاد برکت با همکاری سازمان بهزیستی کشور و موسسه نیکوکاری رعدالغدیر، در نظر دارد تا رویداد «حرکت با برکت» را با هدف احصا ایده های کارآفرینی افراد دارای معلولیت ، افزایش اشتغال آنان،  بهبود تولید در کشور و سرمایه‌گذاری بر‌روی طرح‌ها و ایده‌های کسب‌وکار نوآورانه، کارآفرینانه و دانش‌بنیان در حوزه معلولین، برگزار کند. این رویداد ۲۰ شهریور ماه با حضور مدیر عامل بنیاد برکت، رییس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولین به صورت رسمی افتتاح گردید و مهلت ارسال طرح ها و ایده ها تا ۳۰ مهرماه تعیین شده است.

این رویداد در دو محور اصلی برگزار می‌شود: طرح «توانمند» و طرح «سرآمد» که شرایط هرکدام در ادامه می آید. طرح توانمند مخصوص کارآفرینان و ایده پردازان دارای معلولیت و یا سرپرستان این عزیزان است و شرایط احراز برای ثبت طرح ها و ایده ها عبارتند از : قرار داشتن در یکی از نقاط هدف اشتغالزایی بنیاد برکت و ارائه مدارک اثبات معلولیت یا سرپرستی معلولان است.همچنین نوع حمایت در طرح توانمند حمایت به‌صورت آموزش فنی مهارتی، حمایت به‌صورت تامین مالی طرح‌های اشتغال‌زایی و تامین نهاده‌های تولید و پشتیبانی از طرح‌ها خواهد بود.

بنابر این گزارش، طرح سرآمد نیز جهت کارآفرینان، استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه‌دهنده‌ی محصولات/خدمات مرتبط با معلولین و یا استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و اشخاص حقیقی و حقوقی که از توانمندی معلولین در ارائه‌ی محصولات/خدمات خود استفاده می‌کنند، است.همچنین نوع حمایت در طرح توانمند، آموزش رایگان کسب ‌وکار، ارائه‌ی تقدیرنامه به ۲۰ طرح برتر، امکان جذب سرمایه تا سقف ۲ میلیارد تومان در قالب مدل‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر(مخصوص استارت‌آپ‌ها) ، امکان دریافت تسهیلات تا سقف ۱۰ میلیارد تومان(۱۴ تا ۱۸ درصد)، امکان سرمایه‌گذاری بنیاد برکت به‌صورت سهامدار(حداکثر ۴۹ درصد) و حمایت بنیاد برکت از تهیه‌ی طرح مالی/مطالعات امکان‌سنجی برای ۲۰ طرح برگزیده خواهد بود.

گفتنی است علاقه‌مندان میتوانند، جهت شرکت در رویداد «حرکت با برکت» که با محوریت جذب همه ایده ها در تمام نقاط کشور و به‌صورت ملی برگزار می‌شود، طرح و برنامه‌ی پیشنهادی خود را برای ارائه به سرمایه‌گذار(بنیاد برکت) در درگاه https://event.barkat.ir ثبت نمایند و یا جهت اطلاعات بیشتر با شماره دبیرخانه این رویداد به شماره تماس ۰۲۱۶۳۴۶۸۸۸۸ تماس حاصل فرمایند.

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

با حضور رئیس هیئت مدیره رعد الغدیر؛
بیست و ششمین مرکز مشابه رعد الغدیر در چابهار به طور رسمی افتتاح شد

بیست و ششمین مرکز رعد الغدیر ( آوای روشنایی چابهار) با حضور علی سلطان زاده رئیس هیئت مدیره، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان، رئیس سازمان بهزیستی، مدیران شهری و اعضای شورای شهر، مدیران مناطق آزاد و جمعی از خیرین روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه به طور رسمی افتتاح شد.

مطالعه خبر