حمایت از اشتغال افراد دارای معلولیت در رویداد ” حرکت با برکت “

به گزارش واحد روابط عمومی ، بنیاد برکت با همکاری سازمان بهزیستی کشور و موسسه نیکوکاری رعدالغدیر، در نظر دارد تا رویداد «حرکت با برکت» را با هدف احصا ایده های کارآفرینی افراد دارای معلولیت ، افزایش اشتغال آنان،  بهبود تولید در کشور و سرمایه‌گذاری بر‌روی طرح‌ها و ایده‌های کسب‌وکار نوآورانه، کارآفرینانه و دانش‌بنیان در حوزه معلولین، برگزار کند. این رویداد ۲۰ شهریور ماه با حضور مدیر عامل بنیاد برکت، رییس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولین به صورت رسمی افتتاح گردید و مهلت ارسال طرح ها و ایده ها تا ۳۰ مهرماه تعیین شده است.

این رویداد در دو محور اصلی برگزار می‌شود: طرح «توانمند» و طرح «سرآمد» که شرایط هرکدام در ادامه می آید. طرح توانمند مخصوص کارآفرینان و ایده پردازان دارای معلولیت و یا سرپرستان این عزیزان است و شرایط احراز برای ثبت طرح ها و ایده ها عبارتند از : قرار داشتن در یکی از نقاط هدف اشتغالزایی بنیاد برکت و ارائه مدارک اثبات معلولیت یا سرپرستی معلولان است.همچنین نوع حمایت در طرح توانمند حمایت به‌صورت آموزش فنی مهارتی، حمایت به‌صورت تامین مالی طرح‌های اشتغال‌زایی و تامین نهاده‌های تولید و پشتیبانی از طرح‌ها خواهد بود.

بنابر این گزارش، طرح سرآمد نیز جهت کارآفرینان، استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه‌دهنده‌ی محصولات/خدمات مرتبط با معلولین و یا استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و اشخاص حقیقی و حقوقی که از توانمندی معلولین در ارائه‌ی محصولات/خدمات خود استفاده می‌کنند، است.همچنین نوع حمایت در طرح توانمند، آموزش رایگان کسب ‌وکار، ارائه‌ی تقدیرنامه به ۲۰ طرح برتر، امکان جذب سرمایه تا سقف ۲ میلیارد تومان در قالب مدل‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر(مخصوص استارت‌آپ‌ها) ، امکان دریافت تسهیلات تا سقف ۱۰ میلیارد تومان(۱۴ تا ۱۸ درصد)، امکان سرمایه‌گذاری بنیاد برکت به‌صورت سهامدار(حداکثر ۴۹ درصد) و حمایت بنیاد برکت از تهیه‌ی طرح مالی/مطالعات امکان‌سنجی برای ۲۰ طرح برگزیده خواهد بود.

گفتنی است علاقه‌مندان میتوانند، جهت شرکت در رویداد «حرکت با برکت» که با محوریت جذب همه ایده ها در تمام نقاط کشور و به‌صورت ملی برگزار می‌شود، طرح و برنامه‌ی پیشنهادی خود را برای ارائه به سرمایه‌گذار(بنیاد برکت) در درگاه https://event.barkat.ir ثبت نمایند و یا جهت اطلاعات بیشتر با شماره دبیرخانه این رویداد به شماره تماس ۰۲۱۶۳۴۶۸۸۸۸ تماس حاصل فرمایند.

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

میز خدمت مدیران سامانه جانبازان و معلولان در موسسه رعد الغدیر

نشست صمیمانه مدیران سامانه حمل‌ونقل جانبازان و معلولان با مشترکین و مدیران موسسه نیکوکاری رعد الغدیر به منظور  شناسایی مسائل و بهبود نحوه خدمات‌رسانی ناوگان حمل و نقل به مشترکین در سالن کنفرانس رعد الغدیر برگزار شد.

مطالعه خبر

بیست و پنجمین مرکز رعد الغدیر در چابهار افتتاح خواهد شد

موسسه نیکوکاری رعد الغدیر با هدف دسترس پذیری امکانات توانبخشی و آموزشی در مناطق محروم، توسعه عدالت اجتماعی و توانمندسازی افراد معلول در سراسر کشور، بیست و پنجمین مرکز مشابه خود را در چابهار  راه اندازی کرده است.

مطالعه خبر