حمیدرضا پگاه-همه انسان ها به نوعی معلولند

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

“حمیدرضا پگاه” بازیگر سینما و تلویزیون در ۱۱ دی ۱۳۵۰ در محله پیروزی تهران به دنیا آمد و نوجوانی اش را در خیابان سپه منطقه ۱۰ سپری کرد ولی فعالیت هنری او بر می گردد به سال ۱۳۷۲ با بازی در مجموعه ضلع ششم به کارگردانی “مسعود فروتن” و سریال های “تفنگ سرپر” و “آخرین گناه” در تلویزیون. او بیشتر با بازی در فیلم “این زن حرف نمی‌زند” معروف شد و مورد توجه قرار گرفت. پس از آن “پگاه” در فیلم های زیادی بازی کرده است و اکنون چهره محبوبی به شمار می رود. چهره ای که چندی پیش به دعوت مرکز خیریه رعد الغدیر پاسخ مثبت داد و با حضور در بازارچه خیریه این موسسه فرصتی پیش آورد تا همشهری محله هم گفت و گوی کوتاهی با او انجام دهد.

*درفصل بهار و ایام نوروز جشنواره ها و بازارچه های زیادی برپا می شود چرا از میان آن ها بازارچه رعدالغدیر را در جنوبی ترین نقطه تهران انتخاب کردید؟

مجتمع نیکوکاری رعد الغدیر را از قبل می شناختم و در جریان فعالیت های آن ها هستم. با اطلاع از برپایی بازارچه خیریه به همراه همسرم به اینجا آمدم تا محصولات دست ساز و هنرنمایی معلولان را ببینیم.

*برخورد بچه های توان یاب را چطور دیدید؟ کدام موضوع برایتان جالب تر بود؟

یکی ازمعلولان ناشنوا با اشاره می گفت که شما را در تلویزیون دیده ام. من فکر می کنم که حافظه تصویری این توان یابان قوی است و همه معلولانی که اینجا و مکان های دیگر دیده ام از توانایی های خاصی برخوردارند.

*اصلا نظرتان درباره معلولیت چیست؟

معتقدم مهم تر از داشتن جسم سالم داشتن فکر و روح سالم است. خدا کند انسان باشیم و آدمی بخیل، خودخواه، حسود و بدبین نباشیم. اگر به خصوصیات اخلاقی و انسانی آراسته باشیم فرقی نمی کند که بخشی ازجسم و بدن ما محدودیت داشته باشد چرا که اگر با دقت به این مقوله نگاه کنیم می بینیم که همه مابه نوعی معلول هستیم؛ یکی حافظه ضعیفی دارد دیگری چشمانش ضعیف است و یکی زور و توان کافی ندارد. معلولان جسمی آزاری برای دیگران ندارند اما کسی که فکرش بیمار است هم خود و هم دیگران را آزار می دهد.

*دیدگاه متفاوت و جالبی است. شما به بن بست اعتقاد دارید؟

نه، فکر می کنم که فقط مرگ است که چاره ندارد.

* حضور اهالی منطقه ۱۸ در این بازارچه را چطور می بینید؟

مردم مناطق جنوبی شهر بسیار خونگرم و مهربان و مهمان نواز هستند؛ این را می توان از نگاه آن ها و حضورشان در مکان هایی مانند اینجا خواند. مانند یک خانواده بزرگ در کنار هم زندگی و در حد امکان به هم کمک می کنند. شخصا همه اهالی جنوب شهر را دوست دارم، اصلا خودم هم در کنار آن ها بزرگ شده ام.

*اگر موافق باشید کمی درباره مسائل سینمایی صحبت کنیم؟

حتما

*فکر می کنید مردم بیشتر با کدام فیلم هایتان شما را می شناسند؟

فکر می کنم کارهای شاخصی که مورد توجه قرار گرفت سریال های تلویزیونی تفنگ سر پر، با من بمان و آخرین گناه و این زن حرف نمی زند بوده است.

*کدامیک از نقش هایی که تا به حال بازی کرده اید بیشتر به خود حمیدرضا پگاه نزدیک بوده است؟

هیچ کدام اما ویژگی های مشترکی در هر انسان است که در نقش ها نشان داده می شود.

*کدام فیلمی که بازی کرده اید را بیشتر دوست دارید؟

تفنگ سر پر را بیشتر دوست دارم چون برای من یک نقطه اوج بود.

* فیلم یا شخصیت محبوب دوران کودکی آقای “پگاه” چه و که بود؟

(با لبخند) مرد عنکبوتی و سوپرمن

* شما صدای خوبی دارید و این طور که دیدم امروز خیلی ها بدون اینکه شما را ببینند جذب صدایتان شدند و شما را شناختند، الان که برخی از بازیگران با صداهای معمولی به خوانندگی روی آورده اند چرا شما وارد این کار نشده اید؟

راستش اصلا به خوانندگی فکر نکرده ام
منبع:همشهری محله-نوشته شده توسط زهره حاجیان

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب