خانه امید دیگری بنا شد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

ساختمان جدید کارآفرینی رعد الغدیر،صبح امروزدوشنبه ۲۹مرداد ماه سال جاری؛  در مراسمی با حضور دکتر محمدجواد حق شناس( رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران )، سید محمد فیاض(شهردار منطقه ۱۸) و خانواده محترم شهید فرامرزی ، با حضور جمعی از خیرین و مقامات شهری افتتاح شد. 

به گزارش روابط عمومی رعد الغدیر، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی  شهر تهران  در این مراسم  ضمن تجلیل از زحمات ۱۷ ساله این موسسه در منطقه محروم جنوبغرب تهران در رفع فقر و محرومیت زدایی برای توانیابان جسمی حرکتی ،یکی از دغدغه های مهم جامعه در شرایط فعلی را بحث اشتغال عنوان کرد و گفت: موسسه نیکوکاری رعد الغدیر با برخورداری از کادری شایسته ومتخصص در کار تیمی ،مدیریتی دلسوز و خیرینی که روشنفکرانه در مسیر کمک به حل مسائل توانیابان گام بر می دارند ، توانسته  است نقش بسیار مهم و پر افتخاری را در ایجاد اشتغالِ افرادی بردارد که در انتخاب موقعیت جسمانی خود نقشی نداشته اند . 

محمد جواد حق شناس تصریح کرد: خلاقیت اقتصادی در موسسه نیکوکاری رعد الغدیر گزینه ای بسیار مهم و قابل توجه می باشد که می تواند الگوی موثری برای سایر موسسات خیریه کشور باشد . یکی از نکات جالب توجه و قابل مشاهده در این موسسه بهره وری بالا و استفاده حداکثری از فضای فیزیکی موجود می باشد. به طوریکه در هر یک متر مربع این ساختمان یک شغل پایدار برای توانیابان ایجاد شده است و در تکمیل فرآیند توانمند سازی برای توانیابان خدماتی چون توانبخشی ،درمان و دندانپزشکی و آموزشهای فنی و حرفه ای رایگان هم برای عزیزان توانیاب تدارک دیده شده است .

 رویکرد توانمند سازی رعد الغدیر در تربیت نیروهای انسانی از جامعه توانیاب برای تصدی مشاغل، نکته بسیار مهم و ارزشمندی می باشد که در شرایط کنونی،  جامعه ما بدان بسیار نیازمند است. اینکه فرد معلول بتواند با برخورداری از دانش و مهارت کافی فرصتی برای ایجاد درامد و خلق سرمایه از خود بیافریند چیزی نیست که بشود به راحتی از ان عبور کرد.

 در ادامه مراسم علیرضا آتشک ( مدیر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر) با تقدیر از تک تک نیکوکاران، مسئولین شهری و توانیابان، از مدیریت شهری منطقه ۱۸ بعنوان یکی از صمیمی ترین حامیان و دلسوزان رعد الغدیر یاد کرد و گفت : بدون شک بخشی از موفقیتهای رعد الغدیر مرهون همراهی صمیمانه و بی چشمداشت مدیران شهری منطقه ۱۸ در حل مسائل توانیابان بوده و است . 

آنچه امروز در اشتغال ۲۰۰ نفر توانیاب جسمی حرکتی که در رعد الغدیر فعالیت می نمایند مشهود است مرهون از اندیشه زلال و باور خیرین و نیکوکارانی است که همواره با ارائه ایده و راهنمائیهای شایسته و مشارکت مالی در تامین هزینه های خیریه، همگام و همراه ما بوده اند .

تلاش ما همواره رعایت سه اصل شفافیت،صداقت و مدیریت علمی است و تلاش می کنیم تا با ارائه گزارشات شفاف از نتایج و تاثیرات مشارکت خیرین، همراهی آنها با رعد الغدیر را روز به روز مستحکم تر نمائیم . 

بر این اساس و به منظور تکریم و گرامیداشت مقام نیکوکاران نام ساختمان جدید  را به یاد مرحوم” مهندس علیرضا بحرینیان”  نامگذاری نمودیم تا یاد ایشان همواره در ذهن و دل  زنده بماند . در ادامه مراسم از تابلوی سیاه قلم مرحوم “مهندس علیرضا  بحرینیان” با حضور خانواده و پسر ایشان رو نمایی شد. 

در انتهای این مراسم ساختمان جدید  کارآفرینی رعد الغدیر توسط دستان پر مهر دختر شهید فرامرزی از شهدای مدافع حرم ساکن در منطقه ۱۸ افتتاح شد . 

این ساختمان دریک طبقه با مساحت ۱۴۰ متر مربع دایر و دارای سه بخش اصلی برشکاری،اتوکاری و کارگاه خیاطی و بسته بندی می باشد . ظرفیت اشتغال این کارگاه ۲۵ نفر توانیاب جسمی حرکتی می باشد که در زمینه تولید انواع منسوجات و البسه کار اداری سازمانها و شرکتها فعالیت می نماید .

موسسه نیکوکاری رعد الغدیر از سال ۱۳۸۰ کار خود را در منطقه ۱۸ تهران آغاز نمود و  تاکنون موفق به توانمند سازی بیش از ۲۵۰۰نفر ازتوانیابان جسمی حرکتی و ایجاد اشتغال پایدار برای ۷۲۲ نفر از ایشان شده است .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب