شهردار تهران از کوثر کارآفرینی معلولین شهر تهران بازدید کرد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

شهردار تهران با حضور در مرکز کوثر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این موسسه در جمع توانیابان و زنان سرپرست خانوار حضور یافت و با آنها گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، روز چهارشنبه «۷ مهر ماه» محمدباقر قالیباف با حضور یک ساعته خود در مرکز کارآفرینی کوثر رعدالغدیر از فعالیت‌های رعدالغدیر و روند ارائه خدمت در بخش‌های مختلف این موسسه بازدید کرد.

طی این بازدید معصومه فراهانی، مدیر روابط عمومی و بین الملل موسسه رعد الغدیر به تشریح برنامه‌های در حال اجرا و نیز طرح‌های آتی این موسسه در حوزه کارآفرینی پرداخت و به منظور حمایت از چرخه اشتغال پایدار توانیابان خواستار ورود و مشارکت بیشتر سازمان شهرداری تهران در حمایت از تولید داخلی و محصولات مددجویان شد.

مرکز کوثر رعدالغدیر به عنوان تنها مرکز کوثر کارآفرینی معلولین در شهر تهران است که از سال ۱۳۹۳ با مشارکت شهرداری منطقه ۲۰ در شهرک ۱۳ آبان کار خود را آغاز کرد.

این مرکز مشتمل بر کارگاه‌های تولیدی چون؛ خیاطی،صنایع دستی ،عرقیات گیاهی ،صبحانه سالم است که با ظرفیت اشتغال ۵۰ توانیاب و زن سرپرست خانوار مشغول به فعالیت است.

ساختمان فعلی به مساحت ۷۰۰ متر مربع طی تفاهم نامه‌ای از سوی معاونت امور بانوان شهرداری منطقه به مدت ۵ سال و به صورت رایگان در اختیار رعد الغدیر به منظور توانمند سازی توان یابان و زنان سرپرست خانوار منطقه جنوب تهران و نیز ایجاد اشتغال پایدار برای آنها قرار گرفته است.

هم‌اکنون تنها مرکز تخصصی ارائه خدمات حمایتی و مددکاری به معلولین ضایعه نخاعی نیز در این مرکز با بیش از ۴۷۰ عضو فعال بوده و ارایه خدمت می‌کند.

موسسه نیکوکاری رعدالغدیر از جمله موسسات پیشرو در ارائه خدمات کارآفرینی اجتماعی به معلولین جسمی حرکتی در پایتخت است که با دریافت تسهیلات از سوی سازمان‌های زیربط و حمایت خیرین و نیکوکاران موفق به توانمند سازی بیش از ۲۰۰۰ مددجو و ایجاد اشتغال پایدار برای ۶۶۰ توانیاب شده است.

سال گذشته بزرگترین مرکز کارآفرینی مددجویان شهر تهران نیز به همت نیکوکاران این موسسه، در شرق تهران راه اندازی شد.
منبع : خبرگزاری آنا

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب