صبحانه سالم ریحون در ایستگاه های مترو عرضه می گردد

صبحانه سالم ریحون در ایستگاه های مترو عرضه می گردد

طرح صبحانه ریحون در چهار ایستگاه مترو کار آزمایشی خود را آغاز نمود.
علیرضا آتشک مدیر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر در خصوص طرح صبحانه ریحون گفت:این طرح به همت واحد کار آفرینی موسسه نیکوکاری رعد الغدیر و مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی مترو تهران از اسفند ماه سال ۱۳۹۳ راه اندازی شده است.طرح صبحانه ریحون در قالب عرضه روز انه صبحانه سالم به شهروندان در بسته های بهداشتی ، همه روزه صبحها از طریق کانترهای مستقر در مترو صورت میپذیرد.
وی افزود:با توجه به آمارها حدود ۷۰ درصد از افراد جامعه بدون صرف صبحانه از منزل خارج می گردند . اجرای این طرح ضمن حمایت از سلامت شهروندان جامعه منجر به تسهیل در دسترسی به صبحانه برای مسافران مترو و نیز گسترش فرهنگ صحیح تغذیه در بین شهروندان خواهد شد .
آتشک یکی دیگر از مهمترین پیامدهای طرح را ایجاد بستر اشتغال برای توان یابان دانست و گفت: به موجب این طرح ۱۰ نفر از توان یابان بعنوان فروشنده هر روز از ساعت ۵:۴۵ تا ۹ صبح در چهار ایستگاه مترو شهید بهشتی،صادقیه،امام خمینی(ره) و دفتر مرکزی مترو واقع در چهارراه کالج مستقر هستند.
مدیر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر در پایان افزود: باور ما در حمایت از اشتغال معلولین تغییر رویکرد در نحوه دریافت حمایت از سوی خیرین میباشد. شعار “نیکوکاری را با کمک به اشتغال پایدار توان یابان تجربه کنیم ” یک باور فرهنگیست و در تلاش هستیم با دریافت تسهیلات مناسب از سوی کارفرمایان دولتی ضمن توسعه اشتغال توان یابان، نگاه محدود حمایت مالی محور را از زندگی توان یابان بزداییم و در سایه ایجاد اشتغال برای توان یابان، استقلال مالی انان را در زندگی تضمین نمائیم .
طرح صبحانه ریحون در حال حاضر به طور آزمایشی در حال اجراست که در صورت استقبال از این طرح از سوی مسافران و حمایت مترو تهران، ما میتوانیم بصورت کامل ایستگاه های مترو سراسر تهران را پوشش دهیم.

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب