طرح آزمایشی سرشماری تلفنی نفوس و مسکن با توان یابان کلید خورد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مدیرعامل مرکز پیام رعدالغدیر:
در طرح آزمایشی سرشماری تلفنی نفوس و مسکن سال ۹۴ کشور۱۰ نفر از توانیابان به مدت ۴۵ روز مشغول بکار خواهند شد.

مهندس مونا قاسم زاده (مدیرعامل مرکز پیام رعدالغدیر) گفت : پس از استقبال مرکز آمار ایران از واگذاری اجرای پروژه طرح آزمایشی سر شماری تلفنی نفوس و مسکن سال ۹۴ به توانیابان جسمی حرکتی، امکانات سخت افزاری و نرم افزار طرح در کوتاهترین زمان ممکن تهیه و از صبح امروز اقدامات اجرایی لازم برای آموزش به توان یابان در دست اجرا قرار گرفت .
در این طرح آموزشهای لازم در زمینه های تئوری وعملی اعم از آشنایی با تعاریف و سرشماری ،کار با سامانه در محیطی شبیه سازی شده توسط کمیته های آموزش، پشتیبانی و فنی مرکز آمار ایران به توان یابان ارائه خواهد شد .
وی گفت: با توجه به هزینه های بالای اجرای طرح سرشماری به شکل سنتی و نواقص و مشکلات موجود آن، دراین دوره طرح سرشماری به اشکال حضوری، اینترنتی و تلفنی انجام خواهد شد.
ایشان ادامه داد: در بخش تلفنی که موضوع قرارداد ما با مرکز آمار ایران است ما به دو شکل در خدمت شهروندان خواهیم بود . در فاز ابتدایی طی یک پروژه ۴۰ روزه شهروندان به منظور ثبت اطلاعات با ما در تماس خواهند و بود ودر فاز بعدی فهرستی از سوی مرکز امار به منظور تماس و دریافت اطلاعات در اختیار ما قرار خواهد گرفت که ما موظف خواهیم بود تا طی ۵ روز اطلاعات مورد نیاز را به مرکز آمار ایران تحویل نمائیم . در این ۴۵ روز کار ما در تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ بی وقفه ادامه دارد.قاسمزاده همچنین افزود : با توجه به اجرای موفق سرشماری تلفنی در کشورهای مختلف ، مرکز آمار ایران به عنوان طرح پایلوت این برنامه را امسال در دستور کار خود قرار داده که در صورت اجرای موفق این طرح، در برنامه ها و سالهای آتی از این الگو استفاده های جامع تری خواهد شد
وی به توانمندیهای معلولین شاغل در این طرح نیز اشاره کرد و گفت : به منظور اجرای هر چه شایسته این طرح توسط توانیابان جسمی حرکتی، جمعی از این عزیزان با حداقل تحصیلات لیسانس، دارای فن بیان خوب ، توانایی ایجاد ارتباط مطلوب با تماس گیرنده و مهارتهای کامپیوتری دعوت بهمکاری شدند .
ایشان در خاتمه به یک فرصت استثنایی شغلی به توان یابان اشاره کرد و گفت: آغوش مرکز پیام رعدالغدیر برای استقبال ازاشتغال ان دست از توانیابانی که دارای مدرک ICDL درجه یک و دو و مهارتهای کلامی و ارتباطی مطلوب دارند، باز است .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

نکاتی درباره نحوه رفتار کردن با افراد دارای معلولیت

معلولیت، محدودیتی در توانایی‌های جسمی یا ذهنی یک فرد است که می‌تواند بر زندگی روزمره او تاثیر بگذارد. با این حال، معلولیت به معنای ناتوانی یا نقص نیست. افراد دارای معلولیت نیز مانند سایر افراد جامعه، دارای حقوق و ارزش‌های انسانی هستند و باید با احترام و کرامت با آنها رفتار شود.

مطالعه خبر