قابلمه های کهنه و شغل های نو

چهارمین دوره طرح خشت‌های سلامت کلید خورد. در این طرح ابتکاری به ازای جمع‌آوری هر ۱۵۰۰ ظرف مستعمل، برای یک فرد معلول شغل دائمی با درآمد مستمر ایجاد می‌شود.

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس-  موسسه نیکوکاری «رعد الغدیر» و شرکت تولیدی «کارال» طرحی سراسری برای جمع‌آوری قابلمه و ظروف فلزی مستعمل اجرا می‌کنند تا با درآمد حاصل از بازیافت آن‌ها یک مرکز اشتغال‌زایی معلولان در شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شود. چهارمین دوره این طرح که «خشت‌های سلامت» نام دارد به‌تازگی آغازشده است و همه افراد از سراسر کشور می‌توانند با اهدای ظروف کهنه و بلااستفاده در این طرح شرکت کنند. در سومین دوره طرح خشت‌های سلامت که از آبان ۹۶ تا آذر ۹۷ ادامه داشت با مشارکت ایرانیان نیکوکار بیش از ۱۸ هزار ظرف مستعمل جمع‌آوری و یک مرکز آموزش مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای برای معلولان در الیگودرز لرستان راه‌اندازی شد. در دوره‌های پیشین این طرح نیز یک مدرسه با ۳ کلاس با ظرفیت ۹۰ دانش‌آموز در روستای محروم دیماندول استان لرستان و یک خانه بهداشت در روستای کردشامی استان چهارمحال و بختیاری ساخته شد.

حالا چهارمین دوره طرح خشت‌های سلامت به راه‌اندازی کمپین # یار شو در فضای مجازی منجر شده است و گروهی از هنرمندان و چهره‌های محبوب نیز به این کمپین پیوسته‌اند. در این طرح ۲۰ فروشگاه در تهران و ۱۵ فروشگاه در شهرهای بزرگ ازجمله اصفهان، شیراز، مشهد، کرمان و… برای دریافت ظروف کهنه از شهروندان همکاری می‌کنند. طبق روال سال‌های قبل شرکت کارال به شهروندانی که در این کار خیر مشارکت کنند برای خرید محصولات این شرکت بن‌های تخفیف هدیه می‌دهد. طبق پیش‌بینی به ازای جمع‌آوری هر ۱۵۰۰ ظرف مستعمل برای یک فرد معلول شغل دائمی با درآمد مستمر ایجاد می‌شود. برای مشارکت در این طرح و اطلاع از نشانی پایگاه‌های تحویل ظروف در تهران عدد ۱۰۰ و در شهرستان‌ها عدد ۱۱۰ را به شماره ۵۰۰۰۲۸۴۹۰ پیامک کنید.

منبع : خبرگزاری فارس/ گروه اجتماعی / ۹۸/۹/۲۴

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

با حضور رئیس هیئت مدیره رعد الغدیر؛
بیست و ششمین مرکز مشابه رعد الغدیر در چابهار به طور رسمی افتتاح شد

بیست و ششمین مرکز رعد الغدیر ( آوای روشنایی چابهار) با حضور علی سلطان زاده رئیس هیئت مدیره، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان، رئیس سازمان بهزیستی، مدیران شهری و اعضای شورای شهر، مدیران مناطق آزاد و جمعی از خیرین روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه به طور رسمی افتتاح شد.

مطالعه خبر