وزارت کار میزبان نمایشگاه توانمندی های رعدالغدیری ها بود

در آستانه هفته دفاع مقدس نمایشگاه و فروشگاه توانمندی های مددجوهای موسسه نیکوکاری رعدالغدیر در وزارت کار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه نیکوکاری رعدالغدیر، مدیر بخش صنایع دستی موسسه رعدالغدیر با اعلام این خبر گفت: به همت سازمان بهزیستی شهر تهران و همکاری وزارت کار نمایشگاهی یک روزه با هدف معرفی توانمندی های افراد تحت پوشش موسسه نیکوکاری رعدالغدیر در ساختمان وزارت کار برگزار شد.
مهدیس داداشی افزود: حضور در عرصه های اجتماعی و معرفی توانمندی های افراد تحت پوشش موسسه برای تغییر نگاه مردم و مسئولین نسبت به توان یابان یکی از مهمترین اهداف موسسه ما است.
وی اظهار داشت: در اکثر موارد وقتی مردم عادی با صنایع دستی تولیدی توان یابان رعدالغدیر مواجه می شوند باور نمی کنند که یک فرد دارای معلولیت حرکتی نه تنها می تواند آثار هنری بیاموزد بلکه می تواند از خلق این آثار برای خود و خانواده اش منبع درآمدی ایجاد کند.
داداشی در ادامه با تاکید بر اینکه درک و شناخت توانمندی های مددجوهای جسمی حرکتی نیازمند همت جمعی توسط مسئولان دولتی و مردم عادی دارند تصریح کرد: اگر مسئولان اراده کنند به راحتی با معرفی قابلیت های افراد دارای معلولیت هم میتوان آگاهی اجتماعی مردم را بالا برد هم زمینه بکارگیری سایر معلولین را فراهم کرد.
گفتنی است در این مراسم تابلوی قلمزنی شهید فیاض بخش (موسس سازمان بهزیستی کشور) که توسط یکی از توان یابان موسسه ساخته شده به سازمان بهزیستی شهر تهران اهدا شد.

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

نکاتی درباره نحوه رفتار کردن با افراد دارای معلولیت

معلولیت، محدودیتی در توانایی‌های جسمی یا ذهنی یک فرد است که می‌تواند بر زندگی روزمره او تاثیر بگذارد. با این حال، معلولیت به معنای ناتوانی یا نقص نیست. افراد دارای معلولیت نیز مانند سایر افراد جامعه، دارای حقوق و ارزش‌های انسانی هستند و باید با احترام و کرامت با آنها رفتار شود.

مطالعه خبر