پنجمین برنامه ” با توانمندان ” پنجشنبه مورخ ۲۶ / ۵ / ۸۵ برگزار شد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

منوچهر نامجو قهرمان ویلچرانی کشور: در مسابقات ویلچررانی سرعت مهم است اما در مسابقه زندگی استقامت و پایداری در برابر مشکلات اهمیت دارد این چیزی است که ما را به پیروزی می رساند.

پنجمین برنامه ” با توانمندان ” با حضور منوچهر نامجو قهرمان ویلچرانی کشور، گروهی علاقمندان به امور معلولین و عزیزان معلول با همکاری جمعیت حمایت از حقوق معلولین سبز پارسیان و مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد ( شعبه الغدیر ) در سالن همایش های رعد الغدیر برگزار شد.
نامجو که قهرمان ویلچررانی کشور در سالهای ۷۸ تا ۸۰ می باشد؛ درباره وضعیت ورزش معلولین چنین گفت: در کشور برای این رشته ورزشی اهمیت زیادی قائل نیستند و فقط در مناسبت های مختلف مسابقاتی برگزار می شود. در کشور امکانات مالی برای حمایت ورزشکاران ویلچرران وجود ندارد. این رشته ورزشی ویلچرهای ویژه ای دارد و خرید آن مشکل است.

فعالیت های ورزشی ویلچررانی در کنار جنبه ورزشی از ابعاد فرهنگی نیز برخوردار است. این قهرمان ویلچرران کشور پس از زلزله بم برای بالا بردن روحیه مردم این شهر فاصله کرمان تا بم را با ویلچر طی می کند.
او در این باره می گوید: من می خواستم روحیه مردم حفظ شود و زندگی را در وجود خود مجددا احساس کنند به همین خاطر فاصله کرمان تا بم را با ویلچر طی کردم. البته یکبار هم از تهران تا مشهد مقدس با ویلچر رفته ام.
او می افزاید: مسیرهای جاده هراز ـ آمل، ‌تهران ـ قم و چند مسیر دیگر را پیموده ام. اما علاقمندم مسیرهای خارج ایران را بروم. اگر حامی برای این حرکت باشد می توانم تا اروپا را با ویلچر بروم.
از فعالیت های ورزشی نامجو در کشور می توان به پیمودن حاشیه خلیج فارس با شعار خلیج همیشه فارس یاد کرد.
او در این برنامه با همسرش خانم امیدوار شرکت کرده است درباره زندگی مشترک خود چنین می گوید: من و همسرم در سازمان بهزیستی کار می کردیم در آنجا با هم آشنا شدیم و در سال ۱۳۷۹ زندگی مشترکمان را شروع کردیم . ما در آغاز زندگی مشکلات زیادی داشتیم اما با صبر و تحمل آنها را پشت سر گذاشتیم . در ابتدا وقتی می دیدند که ما هر دو ویلچری هستیم به ما خانه اجاره نمی دادند و اگر هم خانه ای پیدا می کردیم چند هفته ای طول می کشید تا آن را مناسب سازی کنیم.
وی می افزاید: در مسابقات ویلچررانی سرعت مهم است اما در مسابقه زندگی استقامت و پایداری در برابر مشکلات اهمیت دارد. این چیزی است که ما را به پیروزی می رساند. ما باید با حضور در جامعه نگرش مردم نسبت به معلولان را عوض کنیم و ثابت کنیم که سلامت جسمی تنها معیار موفقیت نیست.
نامجو در ادامه برنامه از دکتر محمد کمالی بزرگ مرد دلسوز جامعه معلولان ایران یاد می کند که علی رغم مخالفت مسئولان سازمان بهزیستی با استخدام ایشان موافقت می کنند و راه را برای قهرمانی های آینده او در عرصه زندگی و ورزش هموار می کند .
نامجو هم اینک با همسر و دختر سه ساله اش بنام زهرا در تهران زندگی می کند و در نظر دارد تا با بالا رفتن از ۱۸۰۰ پله ی برج میلاد با ویلچر نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی ثبت نماید.
در پنجمین برنامه با توانمندان لیلا بهبود نماینده جمعیت معلولان سبز پارسیان و سمیه آبادی از کارآموزان رعد الغدیر اجرای برنامه را بر عهده داشتند.
برنامه ” با توانمندان ” کاری مشترک از جمعیت حمایت از حقوق معلولین سبز پارسیان و مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد ( شعبه الغدیر) می باشد وتا کنون روزهای پنجشنبه هر دو هفته یکبار و ازاین پس آخرین پنجشنبه هر ماه در محل مجتمع رعد الغدیر برگزار می شود.
در این برنامه افراد دارای معلولیت موفق در عرصه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی، شغلی، علمی، ورزشی و … با هدف توانمند سازی افرادیکه تواناییهای خود را نادیده گرفته اند و خود را باور ندارند با بیان خاطرات و دیدگاههای خود شرکت خواهند کرد .
منبع : گروه اینترنتی باور

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب