کارآفرینی پایدار برای معلولان و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی تهران

[vc_row][vc_column][vc_column_text]سامانه ۱۸۶۶ اتاق بازرگانی تهران در موسسه رعد الغدیر
فناوری اطلاعات به عنوان یک زیرساخت مهم می‌تواند به مثابه ابزاری برای توانمندسازی افراد کم‌توان جامعه باشد. افرادی که با توجه به شرایط خاص جسمی ممکن است با توجه به مبلمان نامناسب شهری کار دشواری برای جابه‌جا شدن در شهر داشته باشند. موسسه نیکوکاری رعد الغدیر یک سازمان خیریه برای کمک به توانمندسازی معلولان جسمی ـ حرکتی است با کمک این فناوری‌ها زمینه‌ای را فراهم کرده که این توان‌یابان به شغل مفید و پایدار دست پیدا کنند. سازمان‌های مختلف برای پایبندی به مسوولیت اجتماعی خود بخشی از کار پاسخگویی خود را به صورت برون‌سپاری به این سازمان سپرده‌اند.

روز دوشنبه ۳۰ فروردین ماه اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران از سامانه ۱۸۶۶ خود در این موسسه رونمایی کرد. این سامانه در راستای عمل به وظیفه پاسخگویی اتاق بازرگانی به فعالان اقتصادی و اعضای این اتاق به وجود آمده است.

مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی در این باره می‌گوید: «یکی از نقایص کار ما پیش از این نبود سامانه مناسب پاسخگویی بود که با توجه به کار ما وجود چنین سامانه‌ای ضروری به نظر می‌رسد چرا که پاسخگویی وظیفه ما است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این سامانه را راه‌اندازی و ضمن آن به مسوولیت اجتماعی اتاق بازرگانی هم عمل کنیم. جوانانی که در این مرکز مشغول به پاسخگویی به تماس‌ها هستند همه دارای تحصیلات کارشناسی و بالاتر هستند و تا همین امروز که هنوز این سامانه رسما افتتاح نشده روزانه پاسخگوی ۲۰۰ تماس بوده‌اند. من شخصا با این مرکز به طور ناشناس تماس گرفتم و از راهنمایی اپراتورهای این مرکز رضایت کامل دارم، امیدوارم که این روند با همین کیفیت ادامه داشته باشد. راه‌اندازی مرکز تماس و ارائه مشاوره‌های مالیاتی، بیمه‌ای و حقوقی از طریق این مرکز، تنها بخشی از سیستم سامانه ارتباط با مشتری (CRM) اتاق تهران است و در فاز‌های بعدی خدمات بیشتری تحت این سامانه به اعضای اتاق ارائه خواهد شد.»

در محل موسسه خیریه رعد الغدیر به غیر از اتاق بازرگانی دو مرکز تماس دیگر هم در حال فعالیت هستند. ازمرکز تماس ‌های ارزیابی رضایتمندی مشتریان شاتل و طرح آزمایشی سرشماری عمومی نفوس و مسکن در طبقات مختلف این موسسه خیریه و با بهره‌گیری از نیروی توان‌یابان این مرکز اداره می شود و مسولان این موسسه می‌گویند با توجه به موفق بودن طرح مراکز تماس در صدد توسعه این مراکز در نقاط دیگر هستند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب