“کهنوج” در دستور کار توسعه مراکز مشابه رعد الغدیر قرار گرفت

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

علیرضا آتشک (مدیر موسسه نیکوکاری رعد الغدیر) با اعلام خبر راه اندازی مرکزمشابه این موسسه در شهرستان کهنوج از توابع استان کرمان گفت: قرار هست به زودی ۳۱ مرکز مشابه موسسه نیکوکاری رعد الغدیر به نفع آموزش و توانمندسازی معلولین این شهرستان، با مشارکت شرکت ماهتابسازان راه اندازی شود .
وی اشاره کرد : هفته گذشته تیم مشترکی از دو مجموعه ماهتابسازان و رعد الغدیر از این شهرستان بازدید نمودند وپس ازبررسیهای لازم و رایزنیهای اولیه با فرماندار این شهرستان ، راه اندازی این مرکز در دستور اجرایی رعد الغدیر قرار گرفته است .
علیرضا آتشک در ادامه گفت : یکی از اهداف والای موسسه نیکوکاری رعد الغدیر توسعه مراکز مشابه این موسسه در کشور، خصوصا مناطق محروم و کم برخوردار می باشد .

آرزوی قلبی تمام خادمین توانیابان در رعد الغدیر این است که هیچ فرد معلولی در کشورنباشد که بعلت مشکلات اقتصادی و محرومیت های اجتماعی ،مجبور به گوشه نشینی در منزل و تحمل درد ناشی از معلولیت و بیکاری باشد .
به همین دلیل موسسه نیکوکاری رعد الغدیر از همان ابتدای فعالیت با تکیه بر محور توسعه مراکز با کمک خیرین توانست در مناطقی چون: بوشهر،بندرعباس،شیراز،اصفهان، زاهدان، کاشان، رشت، پاکدشت ،الیگودرز، سبزوار، همدان و سه نقطه در شهر تهران (جنوب و شرق و مرکز) مراکز مشابه رعد الغدیر را با هدف آموزش فنی و حرفه ای و توانبخشی رایگان به توانیابان دایر نماید .
وی در خاتمه گفت : کهنوج با دارابودن ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و دارابودن جامعه آماری ۱۵۰۰ نفری از معلولان جسمی حرکتی، فاقد هر گونه مرکز توانبخشی و آموزشی برای معلولان است .بر همین اساس در فاز اول اجرا، به همت فرماندار شهرستان کهنوج قرار است سوله ای به مساحت ۲۰۰ متر مربع با هدف دایر نمودن کلاسها و کارگاه های آموزشی و توانبخشی رایگان به نفع توانیابان کهنوجی در اختیار این موسسه قرار گیرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

نکاتی درباره نحوه رفتار کردن با افراد دارای معلولیت

معلولیت، محدودیتی در توانایی‌های جسمی یا ذهنی یک فرد است که می‌تواند بر زندگی روزمره او تاثیر بگذارد. با این حال، معلولیت به معنای ناتوانی یا نقص نیست. افراد دارای معلولیت نیز مانند سایر افراد جامعه، دارای حقوق و ارزش‌های انسانی هستند و باید با احترام و کرامت با آنها رفتار شود.

مطالعه خبر