۲۰۰ توانیاب برای کرونا غربالگری شدند

به منظور بررسی سلامت جسمی افراد دارای معلولیت در موسسه نیکوکاری رعدالغدیر و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، طرح غربالگری ۲۰۰ نفر از توانیابان و کلیه پرسنل رعدالغدیر در دستور کار قرار گرفت.

بنا به گزارش روابط عمومی رعدالغدیر: از آنجائیکه افراد دارای معلولیت های جسمی و حرکتی از جمله گروه های حساس و در معرض ابتلای بیشتر نسبت به سایرین  قرار دارند؛ رعدالغدیر با همکاری وزارت بهداشت و درمان و مرکز بهداشت غرب؛ اقدام  به غربال گری  کرونا برای توانیابان نمود.

به همین منظور تیم مشترک کارشناسان بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای و بیماریها با حضور در رعدالغدیر و بازدید از این موسسه توصیه های لازم را ارائه نمودند.

اقداماتی چون تب سنجی، سنجش درصد اکسیژن خون و بررسی علائم کرونا و شرح حال گیری از توانیابان و ارجاع افراد مشکوک به کرونا جهت انجام تست PCR (نمونه برداری حلق و بینی) به مرکز بهداشت یافت آباد از جمله برنامه های اجرایی در طی دو روز فعالیت حضوری نمایندگان مرکز بهداشت در محل  موسسه نیکوکاری رعدالغدیر می باشد.

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب

نکاتی درباره نحوه رفتار کردن با افراد دارای معلولیت

معلولیت، محدودیتی در توانایی‌های جسمی یا ذهنی یک فرد است که می‌تواند بر زندگی روزمره او تاثیر بگذارد. با این حال، معلولیت به معنای ناتوانی یا نقص نیست. افراد دارای معلولیت نیز مانند سایر افراد جامعه، دارای حقوق و ارزش‌های انسانی هستند و باید با احترام و کرامت با آنها رفتار شود.

مطالعه خبر