چگونه می توانیم از خدمات آموزشی رعد الغدیر استفاده کنیم ؟

چگونه می توانیم از خدمات آموزشی رعد الغدیر استفاده کنیم ؟

 موسسه نیکوکاری رعد الغدیر در راستای اهداف اساسنامه ای خود به افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی غیر ذهنی و عضو بهزیستی  بالای ۱۴ سال و زیر ۳۵ سال در ۴ سرفصل فناوری اطلاعات، صنایع دستی و هنری، هنرهای تزئینی و طراحی و دوخت به صورت رایگان خدمات آموزشی ارائه می نماید.

به گزارش واحد روابط عمومی موسسه نیکوکاری رعد الغدیر، زهره حائری زاده مدیر واحد آموزش موسسه نیکوکاری رعد الغدیر درباره نحوه استفاده از کلاس های آموزشی این مرکز می گوید: افرادی که از طریق بهزیستی و با شرایط ذکرشده، به موسسه معرفی می شوند پرونده و ثبت نام اولیه آن ها از سوی این مرکز انجام می پذیرد. در مرحله اول با توجه به علاقه افراد در هریک از رشته ها،  شورای پذیرش موسسه (شامل مدیر آموزش، مسئول فنی، مربیان و مشاور مجموعه) توانایی شرکت کنندگان را با توجه به تحصیلات، شیرایط فیزیکی، ذهنی ومیزان معلولیت بررسی کرده و پایش اولیه را برای شروع کلاس انجام می دهد. در نهایت با تایید شورای پذیرش اگر افراد علایق و توانایی هایشان با رشته مورد نظر همخوانی و مطابقت داشته باشد، می توانند در رشته مورد نظر آموزش ببیند. بعد از پایش شورا،  افراد برنامه حضور در کلاس های خود را که براساس استانداردهای فنی حرفه ای تدوین شده است و در صورت نیاز به کار درمانگر و گفتاردرمانگر روزهای خود را  انتخاب می کنند و  می توانند در کلاس ها شرکت می کنند.

حائری زاده در مورد نحوه مدرک و آزمون گیری دوره های آموزشی موسسه رعدالغدیر ادامه داد: تا قبل از شرایط کرونا و کمتر بودن محدودیت ها ، مسئولان فنی و حرفه ای در مرکز حضور پیدا می کردند و در همین مرکز آزمون های تئوری و عملی را می گرفتند و در صورت موفقیت مدرک فنی حرفه ای به افراد اعطا می شد. در حال حاضر، آزمون ها به صورت آنلاین در مراکز معرفی شده فنی و حرفه ای برگزار می گردد اما با توجه به شرایط بچه های دارای معلولیت، امکان حضور در این مراکز با دشواری های خاص خود همراه است. به همین دلیل به همین دلیل گروه آموزش موسسه نیکوکاری رعد الغدیر با پیگیری ها مستمر و ارسال نامه به سازمان فنی حرفه ای، درخواست برگزاری آزمون های آنلاین در این موسسه را کرده است که در حال بررسی در این سازمان است.

مدیر واحد آموزش موسسه رعد الغدیر در مورد اشتغال آفرینی افراد آموزش دیده در این موسسه گفت: شورای پذیرش موسسه رعد، پایش آموزش دیدگان را هم انجام می دهد و از بین شرکت کنندگان افراد با توان فعالیت و مسئولیت پذیری بالا، دارای فن بیان مناسب و… را به مرکز تماس یا قسمت خیاطی و صنایع دستی موسسه معرفی می کند و در این مرکز مشغول به کار می شوند. در غیر این صورت، مددکار شغلی مجموعه امکان جذب نیروهای درجه دو و سه را به شرکت هایی که نیرو می خواهند، فراهم می کند.

   حائری زاده در پایان گفت: هدف اصلی موسسه رعد الغدیر شغل آفرینی برای افراد داری معلولیت جسمی حرکتی است، تا کامل توانمند بشوند و وابسته به مجموعه نباشند و و در هر شرایطی بتوانند در جامعه کارکنند و روی پای خود بایستند.

 

 

 

 

 

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب