حال و هوای نوروز در موسسه نیکوکاری رعدالغدیر

 

نزدیک شدن به نوروز حال و هوای خاص خودش را دارد. موسسه نیکوکاری رعدالغدیر هم از این قاعده مستثنی نیست و بچه ها در کلاس های آموزشی در حال ساخت وسایل هفت سین و سفره نوروزی هستند. بچه ها مشغول به رنگ آمیزی تخم مرغ و ماهی های سفالی هستند تا سفره هفت سینشان تکمیل شود و در بازارچه موسسه برای عید بفروشند. تخم مرغ ها و ماهی های رنگارنگ همه کار دست بچه هایی که چند ماه آموزش دیده اند تا بتوانند هفت سین رنگارنگی را آماده کنند.

خانم مرادی مربی آموزش هنر موسسه درباره برنامه های آموزشی عید می گوید: هر ساله نزدیک بهار، ما در موسسه نیکوکاری رعدالغدیر آموزش رنگ آمیزی ظروف سفالی هفت سین، شمعدان، آیینه و دیگر وسایل تزئینی سفره هفت سین را در برنامه خود داریم و نزدیک عید در نمایشگاه صنایع دستی این موسسه بچه ها اجناس خود را به فروش می رسانند که درامدزایی هم برای بچه ها ایجاد شود.

خانم مرادی درباره کارهای بچه ها برای شب عید می گوید: وحید  ۲۴ ساله دارای مشکل CP مادرزادی است و همیشه در بساط دستفروشی اش چند تا سفال رنگ کرده می گذارد و مردم هم با اشتیاق از او می خرند. امسال هم مانند هر سال یک ست هفت تایی از ظرف های سفالی رنگ کرده است و ۶۰۰ هزار تومان فروخته است. وحید به دلیل مشکل حاد CP توانایی رنگ آمیزی تند ظروف را ندارد و تقریبا با کمک من یک ماهی طول کشیده است که تمام ظروف را رنگ کند و شاید خیلی نتواند ظروف زیادی را رنگ کند تا بفروشد. اما تقریبا کارهایش زود به فروش می رسد و درآمدش هم خوب است.

مربی آموزش های هنری موسسه درباره بقیه بچه ها هم می گوید: محسن نجف الهی هم از بچگی به دلیل کمبود اکسیژن دچار مشکل جسمی حرکتی شده است و چند وقتی است در دوره های رنگ آمیزی سفال شرکت کرده و خوب هم پیشرفت کرده است. او هم ماهی و تخم مرغ های رنگی زیادی برای شب عید رنگ کرده است تا در نمایشگاه به فروش برساند بقیه بچه ها همینطور مشغول ساخت وسایل عید هستند تا زودتر بتوانیم نمایشگاه عیدانه موسسه را راه اندازی کنیم.

 

خانم زهرایی از دیگر مربیان موسسه هم درباره هنرهای دستی دختران در نزدیکی عید گفت: هر سال بچه ها برای نمایشگاه شب عید، کارهای هنری خود را اماده می کنند مثلا دخترها زیورآلات دست ساز و کیف های چرمی خود را که در طول ترم آماده کرده اند را برای فروش در نمایشگاه آماده می کنند.

از دیگر هنرهایی که بچه ها در دوره های آموزشی یاد می گیرند. هنر دریم کچر است که از هنرهای جدید محسوب می شود و از تزئینی های قشنگ است که بچه ها در طول ترم یاد می گیرند و در نمایشگاه به فروش می رسانند.

 

نظرات شما
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی دیدگاه ها
دیگر مطالب